• Сильні повені в Африці викликали масові захворювання

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Понеділок, 11 грудня 2006 року

Небувалі зливові дощі, що тривають в Ефіопії, Кенії і Сомалі з жовтня місяця, викликали масштабні повені та загрозу виникнення інфекційних захворювань для 1.5 млн. місцевих жителів, повідомляє Всесвітня Організація Охорони здоров'я (ВОЗ).

У всіх країнах, що постраждали від повені, ситуація досить важка. В Ефіопії зареєстровано 40 тис. випадків захворювання гострою водянистою діареєю, 403 з яких закінчилися смертю. У Сомалі спалахи захворювань фіксуються, в основному, серед дітей до 5 років. Через ситуацію, що погіршується там, люди масово переміщаються до Кенії, де були організовані тимчасові табори для потерпілих. На думку фахівців ВОЗ, таке велике скупчення людей, в цих місцях є потенційною небезпекою для їх здоров'я.

"Очікується, що повені триватимуть, щонайменше, до кінця грудня, а, можливо, навіть до початку нового року. Ми вже опинилися у важкій ситуації, коли люди вмирають від хвороб, викликаних відсутністю чистої води і засобів санітарії. У найближчі тижні дуже серйозною проблемою стане малярія", - заявив представник ВОЗ в Кенії, д-р Девід Окелло.

У найбільш постраждалих районах кількість захворювань з початку повені зросла в 2-3 рази. Найпоширенішими хворобами в зоні лиха стали діарея, малярія і гострі інфекційні захворювання дихальних шляхів. Також зареєстровані спалахи холери, є випадки із смертельним результатом. На думку фахівців ВОЗ, їх кількість зростатиме.

"Багато доріг затоплені, тоді як деякі люди дісталися до тимчасових таборів, інші - вимушені залишатися в своїх будинках без достатніх запасів їжі та медичної допомоги", - заявила д-р Мішель Гейєр, експерт ВОЗ з інфекційних хвороб.

У зв'язку із затопленням доріг, порушена нормальна робота медичних центрів - медики не можуть дістатися до роботи, а пацієнти - в лікарні. Через це з'явилися труднощі в наданні допомоги дітям, вагітним жінкам, літнім і хронічно хворим людям.

Пріоритетами ВОЗ в зоні лиха, як повідомив д-р Девід Окелло, є відновлення систем водопостачання, контроль над спалахами захворювань і забезпечення людей харчовими продуктами.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...