• У пошуках альтернативних методів лікування астми

  • Середа, 13 грудня 2006 року
Більше двох мільйонів австралійців страждає на астму, багато хто залишає інгалятор і намагається знайти альтернативні методи лікування. Сонячне світло теж може благодійно впливати на стан астматика.

Під час дослідження, проведеного нещодавно на мишах у Західній Австралії, було виявлено, що 15-30 хвилин, проведених на сонці, можуть "значно ослабити" імунні реакції на поширені алергени - безумовні причини астми, такі як пил, пилок рослин, та інші.

Проте теорію про користь перебування на сонці для людини необхідно ще довести, і сонячні ванни не є поки методом, який можна широко застосовувати при астмі.

Не зважаючи на те, що найбільш уживаним методом для полегшення задухи, хрипів і кашлю залишається балончик-розпилювач із вентоліном, використання нетрадиційних методів не можна недооцінювати.

Акупунктура, наприклад, давно рекомендується як допомога при широкому спектрі захворювань, таких як рак і ожиріння, діабет і навіть короткозорість. Акупунктура - китайський метод, заснований на природних енергіях тіла. Голки вставляються в шкіру в ділянках, які, як вважається, сполучені з іншими органами або частинами тіла.

Благодійний вплив цього методу на астму вивчений, і деякі дослідження доводять, що акупунктура дійсно зменшує астматичні симптоми. Головним чином, полегшення викликає введення голок у ділянки грудей і спини, що розташовані безпосередньо над легенями, особливо у верхній частині і ще в кількох точках, розташованих в інших місцях.

Дослідження, проведені Ху Цзіньшен з Інституту голковколювання Пекіна, показують, що стан залежних від стероїдів астматиків почав поліпшуватися після кількох сеансів акупунктури з поступовим зменшенням дозування ліків. Лікування включало застосування акупунктури спочатку 4 рази на тиждень протягом двох тижнів, потім 3 рази на тиждень протягом ще двох тижнів, і ще кілька тижнів 2 рази.

Інший альтернативний метод зняття нападу астми - це дихальні вправи й йога. Йога, що прийшла з Індії, включає певну послідовність положень тіла. Вона, як і акупунктура, ґрунтується на циркуляції природної енергії організму.

Дослідники з Великобританії провели клінічні випробування і вивчили ефекти дихальних вправ йоги на 18 пацієнтах віком 19 - 54 років з астмою середнього ступеня складності. Усі пацієнти займалися повільним глибоким диханням по 15 хвилин двічі на день протягом двох тижнів. Результати, опубліковані в «Cochrane Review», показали, що такий простий режим може допомогти хворим на астму. Подальші дослідження виявили, що дихальні вправи "значно поліпшили стан здоров'я" деяких астматиків.

Вивчалася також дія ліків на основі трав. Хоча деякі рослини та їх збір допомагає астматикам, але дуже мало інформації, що доводить це. Проте, деякі результати досліджень багатообіцяючі.

В одному дослідженні, опублікованому в журналі «Thorax», повідомлялося, що пацієнти лікувалися китайськими, індійськими та японськими травами. У дев'яти експериментах повідомлялося про істотні поліпшення функції легенів і/або полегшення симптомів хвороби. Дослідження включали три китайські засоби (ліквідний засіб Гінкго, пігулки IKPA, і WTM), один індійський препарат (T Indica), японські трав'яні ліки (Tj-96) і екстракт із листя плюща.

Більш ніж 2.2 мільйона австралійців страждають на астму. Недавні огляди показують, що до 16 відсотків дітей і 12 відсотків дорослих мають проблеми, пов'язані з астмою. Напад може бути викликаний різними чинниками, включаючи пилок, хімічні речовини, деякі ліки, дим або гази, фізичною активністю й неспокоєм.
Витрати на лікування астматиків і непрацездатність через це захворювання, обходяться Австралії у 700 мільйонів доларів на рік.

Джерело англійською The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...