• Пережити свята і не набрати зайвої ваги

  • Четвер, 4 січня 2007 року

Мало хто з людей залишається байдужим до майбутніх свят. Часто нас переповнює почуття радості і захоплення від майбутніх зустрічей із родичами, вечірок, і, звичайно ж, новорічних подарунків. У результаті дуже важко утриматися і не переборщити, куштуючи нескінченні м'ясні страви, соуси, закуски й десерти.

Проте не поспішаєте зневірятися. Гарні новини - недавно проведені дослідження показують, що під час новорічних свят вага збільшується не більше ніж на фунт (454 г). Погані новини - цього фунта, зазвичай, не так уже просто позбутися.

Свята зовсім не повинні ставати приводом для надмірного переїдання, за допомогою невеликого планування і психічної підготовки цього можна уникнути.

Плануйте наперед! Успіх починається з гарної підготовки. У всіх нас є свої проблеми, із якими нам належить зіткнутися під час майбутніх свят. Зважте можливі труднощі і продумайте альтернативні шляхи їхнього вирішення, що допоможе вам утриматися на запланованому шляху без шкоди духовному й фізичному благополуччю.

Гарне планування - це мистецтво. Дуже ретельне планування може, навпаки, призвести до невдачі. Натомість, поставте перед собою реалістичні цілі, такі, які потребують зусиль з вашого боку, але, разом із тим, які були б досяжні.

Напишіть список доказів, які допоможуть вам дотримуватися свого плану здорового способу життя. Потім перерахуйте всі можливі складнощі, з якими ви можете зіткнутися під час свят, наприклад, зміни в харчуванні і фітнесі, виникнення стресу.

Будьте реалістом

Сконцентруйте увагу на одній, двох або трьох можливих проблемах, із якими ви можете зіткнутися в кожній сфері.

Наприклад, якщо у вас є тенденція до переїдання солодкого, то прийміть рішення утриматися від здобного, і обійтися чашкою фруктового салату або морозива. Таке рішення обмежить ваш вибір і спокусу покуштувати всі наявні десерти.

Що стосується фітнеса, то заплануйте принаймні один похід у спортзал на тиждень. Зробіть це вашим пріоритетом, оскільки було доведено, що фізичне навантаження допомагає підтримувати форму і контролювати стрес.

У боротьбі із стресом також можна визначити, що конкретно викликає у вас стресовий стан, і придумати позитивні методи вирішення проблем.

Можливо, найбільш складним завданням для вас є подолання критики родичів. У цьому випадку постарайтеся знайти щось гарне в кожному з членів сім'ї й друзів, які зібралися, і поділіться цим із ними. Такий підхід може змінити весь результат вашого вечора.

Згідно з багатьма традиційними вченнями, те, як ви поводитеся з іншими людей, неодмінно відіб'ється на їхньому ставленні до вас. Ви не зможете змінити інших, але пошук гарних якостей в інших допоможе вам відвернути увагу від себе.

Спробуйте контролювати дихання. Зазвичай, під час стресу люди затримують дихання. Разом з видихом йде геть напруга й неспокій.

Отже пройдіть цю чудову новорічну пору на видиху.

Ще кілька порад від редактора рубрики Здоров'я "Великої Епохи" - доктора Франкліна Маккой

Здорове харчування під час свят перш за все включає обмежене вживання вуглеводів. З трьох основних складових їжі - білків, жирів і вуглеводів, нам, насправді, потрібні тільки білки й жири.

Століттями люди обходилися без вуглеводів або приймали їх у дуже маленькій кількості (20-30 грам на день), маючи при цьому гарне здоров'я. Якби у наш час люди так харчувалися, то не було б ні проблеми огрядності, ні поголовного діабету.

Проте жоден різдвяний стіл не обходиться без начиненої індички з журавлинним соусом, картопляного пюре й підливки, після яких ми відчуваємо, що обжерлися. Чи можна назвати такий обід здоровим? Для цього в ньому є дуже багато вуглеводів.

Не зважаючи на це, ми все ж таки можемо насолодитися здоровим різдвяним обідом, трохи його змінивши.

Індичка не містить вуглеводів. Додайте до неї трішки підливки, і це не завдасть серйозної шкоди. Саму індичку можна наповнити начинкою з низьким вмістом вуглеводів; замість картопляного пюре можна спробувати пюре з цвітної капусти, що значно знижує вміст вуглеводів. Журавлинний соус бажано готувати без цукру, використовуючи замінник «stevia».

Поради, які перелічені вище, можуть допомогти понизити вміст вуглеводів на святковому столі, але, будь ласка, будьте пильні і не об'їдайтеся, оскільки дуже багато їжі, навіть здорової, не йде на користь організму.

Тисан Аше. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...