• Діти в небезпеці! Україна і Росія на передовій у війні з ВІЛ-інфекцією

  • Володимир Васьковський | Велика Епоха
    Середа, 17 січня 2007 року
Україна і Росія увійшли до сімки країн, які забезпечили 40% ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ вагітних жінок антиретровірусними препаратами. Про це йдеться в новій доповіді ЮНІСЕФ, у якій підводяться проміжні підсумки розпочатої рік тому кампанії "Об'єднаймося заради дітей. Об'єднаймося проти СНІДУ".

"ВІЛ позбавляє мільйони дітей дитинства. Він є основною причиною порушення їх основних прав - права на турботу, захист і любов. Він позбавляє їх можливості вчитися. Він позбавляє дітей майбутнього", - наводить офіційний сайт ООН рядки з доповіді.

Його автори закликають світ об'єднатися і позбавити майбутні покоління від СНІДу. Вони нагадують про цілі, проголошені минулого року в рамках кампанії "Об'єднаймося заради дітей. Об'єднаймося проти СНІДу", які направлені на запобігання зараженню дітей СНІДом і забезпечення ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ лікуванням і підтримкою.

У доповіді повідомляється, що тільки 10% ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ дітей мають можливість лікуватися. Інших чекає дуже коротке життя. Кожен третій з таких дітей вмирає вже на першому році життя, а на другому році вмирає кожен другий.

Майбутні матері, які заражені ВІЛ-інфекцією, часто страждають, не знаючи як вчинити, народжувати чи ні. Нерідко на онлайн форумах можна побачити прохання про пораду.

"Порадьте. У мене ВІЛ- інфікована рідна сестра. Їй майже 30 років. Вчора подзвонила і плаче - завагітніла. Дитини дуже хоче, але страшно... Я хочу щоб вона народила - але абсолютно не знаю який шанс народити здорову дитину, що зробити для цього, і якщо, не дай бог, вона все ж таки народиться з ВІЛ - то як вона розвиватиметься, скільки житиме? Чи зможемо ми щось для неї зробити?",- пише жінка на одному з  численних форумів, які спрямовані саме на тему ВІЛ-інфекцій.
 
Як стверджують лікарі, ВІЛ-ІНФІКОВАНА жінка може народити, як неінфіковану ВІЛ, так і ВІЛ-ІНФІКОВАНУ дитину. За даними світової статистики із 100 дітей, народжених ВІЛ-ІНФІКОВАНИМИ жінками, в середньому заражаються ВІЛ 30% дітей.

"На жаль, часто буває так, що ВІЛ-ІНФІКОВАНА мати відмовляється від дитини ще в пологовому будинку, тому дуже важлива робота з вагітними жінками, інфікованими ВІЛ, в ході якої їм необхідно роз'яснювати, що шанси народити здорову дитину при правильному веденні вагітності досить високі", - пише на своєму інтернет-сайті Медичний центр Євромедпрестиж.

За даними доповіді ЮНІСЕФ, у всьому світі вірусом імунодефіциту заражені 2,3 мільйони дітей у віці до 15 років. Серед молоді від 15 до 24 років ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ більше 10 мільйонів чоловік. Так само в доповіді повідомляється, що через цей вірус 15,2 мільйона дітей у віці до 15 років залишилися сиротами. Прогнозується, що вже в 2010 році ця кількість зросте до 20 мільйонів. Тільки 10% із заражених дітей отримали підтримку або необхідні послуги.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...