• Спадщина Нової Зеландії на Близькому Сході

  • Середа, 17 січня 2007 року

"Це для мене як другий дім... Мене дуже тепло зустрічають", - сказав д-р Алан Керр про Макаську доброчинну клініку в східному Єрусалимі, де він із своєю медичною бригадою з Нової Зеландії незадовго до Різдва провів дітям низку операцій на серці.

Три рази на рік Керр, який зараз вже на пенсії, провідний кардіохірург і колишній глава кардіологічної клініки Грінлейн в Окленді, Нова Зеландія, за власним бажанням приїжджає зі своєю командою на місяць до Палестини, щоб врятовувати життя палестинських дітей, які страждають від вроджених вад серця.

Минулого разу до нього приєдналися новозеландці перфузіолог Натан Іботт з клініки Старшип м. Окленд, завідувач апаратом штучного кровообігу і медбрат Уоррен Найрн з клініки Крайстчерч м. Окленд, відповідальний за клінічну допомогу в післяопераційній інтенсивної кардіотерапії і навчання місцевих медсестер.

Їх роботі сприяла некомерційна гуманітарна організація Палестинський Фонд Допомоги Дітям (PCRF). Незважаючи на напружену багатогодинну роботу в політично неспокійній території і не завжди відповідні робочі умови, Керр ніколи не скаржився на недолік висококласних фахівців-добровольців.

"Кожен, хто сюди потрапляє, хоче повернутися знову, - говорить Керр. - Всіх їх приваблює атмосфера, що панує тут. В значній мірі, гостинність місцевих жителів і не схожа на жодну іншу культура... Деяких притягує напруженість цього місця. Але, безумовно, так або інакше, це місце жвавіше, ніж Нова Зеландія".

Новий поворот

Щороку в Палестині народжується понад 700 дітей з вродженою вадою серця - більше, ніж в інших країнах. Палестинська система охорони здоров'я володіє дуже обмеженими ресурсами, щоб упоратися з цією ситуацією.

У 2003 р. PCRF заснував Міжнародну Палестинську Організацію Кардіодопомоги (IPCRO), під дахом якої зібрав хірургів, кардіологів та інших лікарів-фахівців зі всього світу для створення програми педіатричної кардіохірургії в Палестині.

У грудні 2005 р. Керра вибрали президентом IPCRO з-поміж провідних світових кардіохірургів.

Останній візит бригади Керра до Палестини став ключовим етапом на шляху досягнення IPCRO мети створення самодостатньої системи кардіологічної педіатрії в Палестині. Крім проведення близько 25 операцій дітям, вони почали експлуатацію чотирьох нових відділень педіатричної інтенсивної кардіотерапії (ICU), устаткування для яких було придбане на кошти, пожертвувані PCRF.

"Цей новий етап розвитку дуже важливий", - сказав Найрн.

До цього Керр ділив устаткування відділення інтенсивної кардіотерапії з місцевим кардіохірургом, що оперував дорослих людей, і міг проводити операції тільки тоді, коли той ішов у відпустку. Тепер він працює незалежно в окремій операційній, може приймати значно більше пацієнтів.

Для забезпечення стабільної роботи ICU Найрн взяв участь у створенні клінічних протоколів діагностики і лікування пацієнтів, а також провів декілька тижнів, працюючи з персоналом відділення і надаючи їм допомогу.

Місцевим хірургам, здатним проводити операції на серці, все ще не вистачає нового педіатричного відділення ICU для автономної роботи. Керр планує відправити свого хірурга-стажиста до Нової Зеландії в травні цього року для того, щоб вона закінчила своє навчання, отримавши всі можливі знання в процесі спільної роботи з ним та іншими хірургічними бригадами.

Дари від серця

"Вони просто не можуть виразити всієї своєї подяки", - сказав про подяку людей Керру і його команді Нік Джіні, керівник відділом догляду за хворими педіатричного відділення ICU в клініці Старшип м. Окленда, який кілька разів приєднувався до Керра в його поїздках до Палестини.

"Вони нестимуть вам плитки шоколаду, який вони не завжди можуть собі дозволити... Вони підуть і витратять останні гроші на газовані напої або що-небудь ще для вас".

Проте найкращою нагородою бригаді за її роботу залишається успішне одужання дітей.

"Вони тут досить дужі. Вони не використовують багато морфію... Діти піднімаються і починають ходити через день після операції, - описує Керр, - Вони зустрічають вас вгорі біля сходів, коли ви разом з їх сім'ями приходите до них вранці, що досить дивно".

Повернувшись після поїздки до Нової Зеландії, в Окленд, Керр сказав: "Я настільки занурився в це і так сильно захопився цією справою, що, коли повернувся назад, відчув величезне розчарування. Проте я одразу виходжу в море на своєму човні або ще на чому-небудь і поступово звикаю".

В даний час Керр відкриває новозеландський філіал PCRF і формує доброчинний інвестиційний фонд, щоб більше людей дізналися про PCRF і його роботу, а також, щоб зібрати кошти, необхідні для роботи фонду.

Для отримання докладної інформації про PCRF, будь ласка, відвідайте вебсайт pcrf.net.  

Шерон Моехам. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...