• Життя без рослинного білка

  • Неділя, 17 грудня 2006 року
Сильний головний біль, діарея, здуття живота, депресія та повна знемога. Ще три роки тому гастроентерологи не могли поставити діагноз людям з такими скаргами.

Потім чоловік на ім‘я Том Хол з Чикаго, за допомогою дієтолога, сів на жорстку дієту, щоб визначити, які саме продукти є причиною його нездужання.

Після декількох місяців спостережень реакції організму на стандартні алергени, Хол виявив, що саме викликає захворювання. Після того, як він виключив певні види злаків із свого раціону, вищеперелічені симптоми хвороби зникли.

Тоді як у мільйонів американців злаки, що містять білок глютеїн (пшениця, жито, ячмінь), викликають алергічну реакцію, у меншої, але досить великої частини населення ці продукти викликають серйозне захворювання - глютеїнову хворобу - аутоіммунну реакцію на цей білок, що руйнує тонкий кишечник. Пану Холу поставили діагноз глютеїнової хвороби, відомої як Dermatitis Herpetiformis, за якої до проблем шлунково-кишкового тракту додаються ще й шкірні висипи.

За даними найбільшої некомерційної організації з підтримки хворих глютеїновою хворобою, ця хвороба є спадковим захворюванням, яким страждає кожен 133-й американець, переважно білої раси. Для з‘ясування того, чи передає хворий недугу по спадку, потрібна процедура дуоденальної біопсії (взяття шматочка тканини із стінки дванадцятипалої кишки). Проте у багатьох людей симптоми глютеїнової хвороби не проявляються до певного віку, лише тоді вони і дізнаються про необхідність обмежень вживання продуктів із злаків.

На сьогоднішній момент ще не визначені чинники, які викликають появу вищеперелічених симптомів, але деякі лікарі вважають, що надмірне вживання деяких ліків, незахищеність від вірусів, вагітність або навіть стресова ситуація можуть привести до загострення реакції на рослинний білок. В результаті, глютеїн, що міститься в зерні хлібних злаків, стає отруйним для тих, хто страждає на глютеїнову хворобу. Симптоми зменшуються лише тоді, коли людина повністю відмовляється від таких продуктів. Виключаючи зі свого раціону їжу, яка викликає симптоми хвороби, Хол став одужувати, але тепер він зіткнувся з іншою проблемою: як визначити ті продукти, якими він може харчуватися.

"Я думаю, що в дієті більшості американців важливе місце займає пшениця та різні продукти, вироблені з неї. Вони просто не думають, що коли-небудь можуть захворіти через пшеницю, - говорить Хол. - Є така приказка "Сидіти на хлібові та воді"..., так от я  так не виживу".

Тоді як бублики, печиво і пластівці - явні вороги людей, чутливих до рослинного білка, безліч товарів, що продаються в будь-якому продуктовому магазині, можуть викликати небажану реакцію організму. Такі продукти, як соєвий соус, лакричні цукерки, деякий трав'яний чай і навіть деякі види морозива можуть іноді містити в собі рослинний білок. Для хворих глютеїновою хворобою багато що з цих продуктів, може виявитися небезпечним.

"Коли мені вперше поставили діагноз "глютеїнова хвороба", я досить сильно залежав від продуктів, які входять в список тих, що "нібито не містять рослинного білка", - розповідає Хол. - Для своєї безпеки я зв'язався з виробниками продуктів по електронній пошті та за телефоном, щоб дізнатися, чи дійсно їх продукція не містить рослинного білка".

Багато людей, які так само як і Том страждають на глютеїнову хворобу, змушені дуже ретельно вибирати продукти, які їм можна вживати в їжу без ризику для здоров'я.  Зараз, коли суспільство стає все більш обізнаним про цю проблему, на ринку з'являються все більше компаній, що пропонують продукцію, яка не містить рослинного білка.

Версія англійською: The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...