• Поговоримо про грип

  • П'ятниця, 23 лютого 2007 року

На гострі респіраторні інфекції і грип люди хворіють в 4-5 разів частіше, ніж на інші інфекційні захворювання, разом узяті. Що ми повинні знати, щоб уберегтися від цих захворювань? Попереджений, означає озброєний.

Наш кореспондент поговорив з дільничним лікарем однієї з міських полікліник - Черкасовою Наталією Олексіївною.

Чому взимку підвищується захворюваність на застуду і грип?

- Основними причинами, що ослабляють організм людини в зимовий період можна рахувати гіповітаміноз, сонячне «голодування», дію низьких температур.

Що можна зробити, аби вберегтися від захворювання?

Слід звернути увагу на харчування, частіше вживати продукти, що містять вітаміни С, А і Е. До них належать мед, лимон, журавлина, риб'ячий жир, квашена капуста, відвар шипшини, обліпиха, кисломолочні продукти та ін. Важливо вживати полівітамінні препарати, особливо вітамін С в дозі - 500 мг на добу для дорослої людини. В період епідемії при поверненні додому корисно прополоскати горло настоєм трав (ромашка, евкаліпт), якщо є можливість - зробити інгаляцію з ефірними маслами. Відомо, що перш ніж проникнути в клітки епітелію, вірус знаходиться на поверхні слизової оболонки дихальних шляхів до 5-7 годин, а гарячі інгаляційні пари можуть вбити його до проникнення в клітини.

Чим же відрізняється грип від звичайної вірусної респіраторної інфекції?

- Першими ознаками є лихоманка і висока температура, біль у м'язах, біль в очних яблуках і при русі очей, сильний головний біль, а кашель і нежить, як правило, з'являються на 3-4 добу. При вірусних інфекціях навпаки - спочатку з'являються кашель, нежить, першіння у горлі, а згодом може піднятися температура.

Існує думка, що грип небезпечний навіть в легкій формі, а як вважаєте Ви?

- Грип небезпечний можливими ускладненнями, що виникають частіше при самолікуванні або, якщо людина переносить грип «на ногах». Згідно із статистикою 30-40% з тих людей, які ніколи не беруть лікарняні при грипі і ОРВІ, через декілька років майже в 2 рази частіше потрапляють до лікарень із серйозними захворюваннями серця, судин, нирок та інших життєво важливих органів.

У чому небезпека самолікування при грипі?

- Медикаментозне лікування повинен призначати тільки лікар. Не всі знають, що аспірин при грипі протипоказаний, оскільки підвищується проникність судинної стінки, а аспірин, розріджуючи кров, сприяє виникненню кровотеч. Вживання антибіотиків недоцільне, оскільки вони не діють на віруси. Не всі відхаркувальні препарати рекомендовані. Не слід захоплюватися судинозвужувальними краплями, часто після 3-х денного використання вони дають зворотний ефект, підсилюючи закладеність носа. Існують різні противірусні препарати, які блокують розмноження вірусів, стимулюють вироблення інтерферону і тим самим підвищують імунітет.

Відомо, що щорічно проводиться вакцинація проти грипу. Яка ефективність цих щеплень? Чи варто їх робити?

- Існує декілька вакцин проти грипу, проте вони ефективні тільки щодо конкретних типів вірусу ( А, В та ін.) Ефективність протигрипозного щеплення складає 90-95 %, імунітет виробляється через 2 тижні після вакцинації.

Поради лікаря завжди необхідні, проте дуже багато залежить від внутрішнього настрою людини. Будь-які негативні емоції, зокрема смуток і печаль, гнів та образа, роздратування і гординя, злість та ін. негативно впливають на роботу імунної системи, що вже доведене наукою. Давно відомо, що життєрадісні і доброзичливі люди хворіють рідше і легше. Безкорисливість і доброта, турбота про ближнього, щире бажання допомогти іншому, відсутність страху захворіти або заразитися є кращою профілактикою від багатьох хвороб.

Ліна Аксьонова. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...