• Корисні властивості олії чайного дерева

  • Четвер, 22 лютого 2007 року

Люди завжди насолоджувалися ароматичними оліями. Греки, єгиптяни та інші стародавні культури були добре поінформовані про властивості деяких ароматів для поліпшення настрою і підтримки емоційного здоров'я.

Та все ж одна ефірна олія, отримана з австралійського чайного дерева Melaleuca alternifolia, є речовиною, корисні властивості якої використовуються значно ширше, ніж звичайні ароматичні олії. Олія чайного дерева має безліч застосувань.

Знавець трав Джин Роуз, відома своїми усебічними дослідженнями ефірних олій, написала про чайне дерево в своїй публікації "Книга з ароматерапії - застосування та інгаляції" наступне: "Ця унікальна олія, безумовно, широко використовуватиметься у вашій аптечці і, безумовно, повинна стати частиною домашньої аптечки першої допомоги". Вперше вона була застосована австралійськими аборигенами, які прикладали товчене листя до ран і саден. Чайне дерево не має ніякого відношення до рослини, з якої готують чайний напій, - Camellia sinesis (Камелія Китайська). Чайне дерево отримало свою назву в 1770 році, коли британський дослідник Джеймс Кук приготував напій з цієї трави з довгим листям, виявленої тільки в прибережних заболочених місцях Австралії. Незважаючи на те, що Кук зрозумів, що ця нова рослина могла лікувати цингу, тільки недавно були виявлені численні корисні для здоров'я властивості олії чайного дерева.

На початку 1920-х років австралійський хімік, доктор А.Р.Пенфолд, провів первинне дослідження листя чайного дерева. Виявлені ним корисні властивості цього листя спонукали британських і австралійських учених продовжити дослідження. Під час Другої світової війни, за її виняткові властивості, ця олія була включена в пакети першої допомоги австралійських солдатів.

"Олія чайного дерева може бути застосована в будь-якому місці шкіри, де виникло запалення або зуд", - пояснює Мері Елен Лі, чиказький голкотерапевт і професійний член американської організації травників. Лі згадує укуси комах, прищі, захворювання порожнини рота, порізи і садна та інші стани, при яких рекомендоване використання олії чайного дерева.

Це - антисептик, який також володіє антибактеріальними, протигрибковими і антивірусними властивостями", - говорить Лі, додаючи, що захворювання, починаючи від стригучого лишаю і до грибкового враження нігтів на ногах, можуть також бути вилікувані при його застосуванні.

Використання чайного дерева безпосередньо на поверхні шкіри робить цю олію унікальною. Багато ефірних олій настільки їдкі, що можуть викликати хворобливі опіки, коли застосовуються локально, проте зовнішнє застосування олії чайного дерева цілком безпечне. Однак, її не можна використовувати при екземі шкіри.

Олію, отриману методом перегонки з водяною парою, використовують в різних формах - від шампунів і кондиціонерів від лупи та свербіння шкіри голови до зубної пасти, дезодорантов і мила. Лі також згадує інший продукт, що випускається Thursday Plantation, виробником олії чайного дерева, якого високо оцінюють, і який використовує корисні властивості чайного дерева для виробництва свічок з олією какао для лікування молочниці. "Це дійсно корисно для жінок, які тепер можуть не використовувати хімічні протигрибкові свічки", - відзначила вона.

Невелика кількість олії чайного дерева додається до інших терапевтичних засобів для внутрішнього вживання при надмірно швидкому зростанні грибків роду Кандіда або до рідин для полоскання рота при запаленні ясен, проте Лі попереджає, що внутрішнє вживання дуже великої кількості речовини може бути небезпечним. "ЇЇ внутрішнє використання може відбуватися тільки під спостереженням лікаря - фахівця " - попередила вона, - "будьте обережні із слизистою оболонкою". Зазвичай, засоби для прийому всередину олії чайного дерева включають тільки одну або дві краплі сильнодіючої олії в суміші з іншими травами".

Цих застережень необхідно також дотримуватись при лікуванні домашніх тварин. Тоді як деякі знаходять олію ефективною від бліх або при застосуванні на запалених ділянках шкіри тварин, необхідно бути обережним, щоб домашня тварина не проковтнула дуже багато олії, оскільки вони зазвичай облизують оброблену область.

Несподіваним застосуванням олії чайного дерева стала ефективність її використання як очищувача. Попри те, що такі препарати є у продажу, можна досить легко приготувати розчин удома. Дослідник в області охорони навколишнього середовища, Шерон Делія пише: "Олія чайного дерева має широке застосування в домашньому господарстві. Ви можете перевірити, наскільки добре вона знищує цвілевий грибок і цвіль таким простим способом: змішайте дві чайних ложки олії австралійського чайного дерева з двома чашками води в пляшці з розпилювачем. Розпорошіть суміш на цвілу поверхню. Дайте можливість запаху розсіятися (це займе декілька днів). Коли запах пройде, і, якщо джерело вогкості усунене, то цвіль ніколи більше не з'явиться".

Незважаючи на те, що олія чайного дерева має сильний аромат, вона є ефективною і безпечною альтернативою деяким комерційним очищувачам. Крім його здатності вбивати мікроби, чайне дерево творить дива в складних для очищення іншими способами випадках. Наприклад, клейка речовина, яка залишається після видалення етикетки з пляшки, легко видаляється невеликою кількістю олії чайного дерева.

Такий широкий спектр використання - від лікувального ефекту до очищення - повинен звернути увагу читачів на цю багатоцільову і відносно недорогу австралійську ефірну олію чайного дерева.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...