• Татуїровки: медики попереджають про небезпеку для здоров'я

  • Четвер, 9 серпня 2007 року

Навіть тимчасове татуювання може принести шкоду здоров'ю, так стверджують португальські медики, застерігаючи населення про небезпеку алергії та інших ускладнень після нанесення татуювання.

Татуювання зроблене за допомогою чорного чорнила особливо небезпечне, оскільки до складу  чорнила, окрім традиційної хни, входить така речовина як парафеніленодіамін. Це хімічна субстанція, дозволена до застосування в декількох видах косметичної продукції в строго визначених невеликих кількостях. Ускладненням такого втручання в організм людини може бути екзема, дерматит, алергічна реакція.

«Слід також взяти до уваги, що татуювання можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. Роблячи татуювання, ви травмуєте шкіру і вводите під неї фарбувальну речовину. Хоча голка проникає неглибоко, кожного разу ви ризикуєте занести собі під шкіру мікроби або віруси. Якщо робити татуювання вже використаними, «брудними» голками, можна заразитися сифілісом, гепатитом, ВІЛ-інфекцією та іншими не менш небезпечними захворюваннями. Фарби, що використовуються при цьому, можуть викликати дерматит, алергію і навіть рак шкіри», - говорить лікар краєвого центру медичної профілактики О. Бахтінов.  

У наш час цей вид самовираження набув масового характеру. Якщо раніше вважалося, що тату - це швидше приналежність людей тих, що відбувають термін, то сьогодні молоді люди використовують його з метою прикраси свого тіла, підкреслюючи свою індивідуальність, а також демонструючи свободу і незалежність. Нанести тату не складно, а ось вивести обридлий малюнок або вивести її через алергічну реакцію - це вже проблема.  

У морській піхоті США введено обмеження на татуювання. Командування морської піхоти порахувало, що великі татуювання нижче за лікоть і нижче за коліно завдають шкоди іміджу морської піхоти і з 1 квітня ввело заборону на таке самовираження.  

Актриса Халлі Беррі зізналася, що здійснила помилку, зробивши на сідницях татуювання з ім'ям Девіда Джастіса. Після розлучення зірці стало зрозуміло, що робити цього не варто було. Хеллі вийшла заміж за музиканта Еріка Бенета, а татуювання було перероблене в квіточку. Зараз зірка зустрічається з моделлю Габліелем Обрі, а щодо татуювань вважає, що від них одна шкода і ніякої користі. Краще залишатися з нормальною шкірою, пише журнал GLAMOUR.  

Існують різні методи виведення татуювань: лазерне видалення (випалювання), хірургічна операція (вирізування), абразивне усунення (шліфовка шкіри металевою щіткою з метою зняття епідермісу і дерми), усунення за допомогою солі (просочення татуйованої шкіри спеціальним соляним розчином), скарифікація (видалення за допомогою розчину кислоти і створення на її місці шраму). Шрами, залишені після виведення татуювання, радості їхньому володареві не приносять.

Можливо, перед тим, як зважитися нанести на своєму тілі подібну прикрасу, варто подумати не тільки про своє здоров'я, але й про свою кар'єру і репутацію. Під час вступу на високооплачувану посаду вам можуть відмовити зайняти престижне місце тільки внаслідок видимого натільного живопису, щоб не кидати тінь на імідж підприємства.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...