• Вчені Великобританії визнали чорну смородину найкориснішою ягодою в країні

  • Вівторок, 3 липня 2007 року

Чорна смородина була визнана британськими вченими найкориснішою з усіх ягід, що ростуть на Британських островах. Про це повідомила Daily Telegraph з посиланням на дослідження, проведене Дереком Стюартом (Derek Stewort) з Шотландського аграрного інституту (Scottish Crop Research Institute, SCRI).

За словами Дерека Стюарта, його дослідження було проведене задля того, щоб просвітити людей, які губляться при виборі фруктів. Більшість фруктів є екзотичними, чиї властивості поки ще не дуже вивчені.

Чорна смородина перевершила всі ягідні культури по кількості та концентрації вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Всього їх було досліджено 20. Її споживання перешкоджає появі ракових захворювань, хворобі Альцгеймера, уберігає від хвороб серця, судин, діабету, підтримує гостроту зору, запобігає послабленню розумових здібностей у людей похилого віку.

Вчені помітили - чим більш темний або насичено-червоний колір має фрукт, тим більше в ньому міститься антиоксидантів, які надзвичайно корисні для здоров'я. За цим показником чорна сморолина виявилася поза конкуренцією.

Ще в середньовіччя листя та ягоди чорної смородини використовувалися для лікування печінкових каменів, хвороб печінки та дихальних шляхів.

Ніна Боборикіна. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...