• Користь фруктів і овочів

  • П'ятниця, 8 червня 2007 року

З дитинства батьки привчають дітей до фруктів і овочів, які дають здоров'я. Американський Інститут дослідження раку повідомляє, що дієта з великої кількості фруктів і овочів знижує ризик захворювання на рак на 30%. Чому вони настільки корисні? Головна причина полягає в тому, що фрукти та овочі містять хлорофіл.

Рослини в процесі еволюції навчилися боротися із хвороботворними організмами раніше за людей. Вони виробили ефективні хімічні засоби, що здатні приносити користь і людям.

Хлорофіл - сполука, яка надає рослинам зеленого кольору. Він міститься у складі більшості плодів фруктів і овочів. Для людей хлорофіл має багато корисних властивостей, наприклад, стимулює формування еритроцитів (червоних клітин крові), знижує вміст холестерину та кров'яний тиск, зміцнює імунну систему [1-4]. Хлорофіл, як відомо, перешкоджає розмноженню бактерій і стимулює в організмі вироблення ферментів, які захищають від раку [5,6]. Він утворює молекулярні комплекси з деякими речовинами на кшталт афлатоксину [7], який у певному стані здатен викликати появу раку, і в такий спосіб блокує їхній канцерогенний ефект.

Однак американці вживають лише близько трьох порцій фруктів і овочів щодня - це набагато менше від того, що рекомендується - 5-15 порцій. [8] До того ж, хлорофіл у харчових продуктах відрізняється за якістю і кількістю. Він руйнується при готуванні їжі під час варіння та іншої теплової обробки. Доти, доки американці не змінять свій раціон харчування, компромісним рішенням поліпшення здоров'я може стати щоденне вживання хлорофілових домішок.

Існує безліч домішок, на яких написано «містять хлорофіл». Проте природний хлорофіл зазвичай недоступний через свою хімічну нестійкість. У рослинах він захищений стінками клітини. В процесі травлення в організмі для засвоєння хлорофілу необхідне руйнування стінок клітин, що обмежує кількість хлорофілу для засвоєння організмом.

Деякі харчові продукти з маркуванням "природний хлорофіл" виробляються з люцерни. Але організму важко засвоювати природний хлорофіл, тому що він жиророзчинний. Ці жиророзчинні сполуки повинні стати розчинними у воді шляхом з'єднання з білками, які вироблює організм, і саме тоді вони зможуть потрапити в кровообіг.

Дієтичні домішки з написом «ті, що містять хлорофіл», насправді складаються із хлорофіліну, що є напівсинтетичною сумішшю розчинних у воді солей, отриманих із хлорофілу. Багато сполук, які містить хлорофілін, не тільки не мають корисних властивостей, а навіть отруйні. До того ж, неможливо контролювати склад випуску промислового хлорофіліну через мінливість вихідної сировини, так званої люцерни. Процес добування хлорофілу у виробництві хлорофіліну був розроблений з метою фарбування харчових продуктів, а не для використання як дієтичної домішки.

 

Завдяки тривалим і поглибленим дослідженням було встановлено, що майже всю біологічну користь від хлорофілу приносять тільки три його сполуки [4]. Не дивно, що лише деякі компоненти цих елементів корисні для здоров'я й розчинні у воді. І склад цих компонентів хлорофілу, і метод їхнього добування запатентовані. Склад випускається за назвою "радахлорофіл".

Вивчення радахлорофілу виявило ще одну перевагу - здатність протистояти раку, властиву хлорофілу та хлорофіліну. Через те, що хімічна структура деяких компонентів радахлорофілу нагадує компоненти клітин тіла, злоякісні пухлини у пошуках поживних речовин притягуються до нього. Оскільки радахлорофіл перешкоджає зростанню патологічних клітин [4], ріст пухлини вповільнюється.

 

Одже батьки були праві, коли говорили про користь фруктів і овочів! Окрім хлорофілу, овочі та фрукти містять багато корисних для здоров'я вітамінів, поживних мікроелементів і клітковини. Ресторани у своєму меню пропонють все більше й більше салатів та фруктові закуски замість чіпсів або печива - гарний спосіб підобідати й менше калорій. Гастрономи пропонують широкий вибір свіжих і смачних продуктів. Але якщо, незважаючи на це, ви все-таки не з'їдаєте рекомендовану кількість овочів або фруктів, можливо, ви захочете спробувати хлорофілові дієтичні добавки.

Посилання:

1. E. М. Снайдер, "Бактеріостатична речовина й процес, що здійснює такий самий ефект", Патент США 2, 274, 101 (24 лютого 1942 р.);

2. E. A. Аллен, " Нові порфирінові й хлорофілові сполуки і відповідні процеси", Патент США 3, 102, 891 (3 вересня 1963 р.);

3. Дж. Хауел Х'юс і A. Л. Латнер, "Хлорофіл і відновлення гемоглобіну після крововиливу" Фізіологічний журнал 86, 388-395 (1936 р.);

4. А.В. Решетников та інші. "Фотосенс і метод його виробництва", Патент США 6 969 765. 29 листопада (2005 р.);

5. Дж. В. Фехей та інші. "Хлорофіл, хлорофілін і об'єднані тетрапіроли - важливі індуктори 2 стадії цитозахисних генів ссавців", Carcinogenesis 26/7, 1247-1255 (2005);

6. E. М. Вакуловська, "Фотодинамічна терапія і флуоресцентна діагностика пухлин голови та шиї за допомогою другого покоління Фотосенса", Proc. SPIE 5973, 81-86 (2005);

7. П. A. Егнер та інші. "Втручання хлорофіліну зменшує аддукцію ДНК-афлатоксину в людині за високого ризику раку печінки" PNAS 98 14601-14606 (2001);

8. Гарвардська школа охорони здоров'я "Фрукти і овочі".

Аланд К. Чинь, спеціально для Великої Епохи. Доктор Аланд К. Чинь - фізик, який цікавиться проблемами харчування. Він є головним директором TryAls, LLC, компанії, що продає дієтичні домішки, які містять хлорофілін.

[Коментар редактора: крім хлорофілу, у фруктах і овочах є безліч інших корисних речовин]

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...