• Депресія? Виключіть з раціону маргарин

  • Середа, 4 липня 2007 року
Одна з суттєвих змін, яку ми спостерігаємо в сучасній дієті, - це підвищення вживання жирних кислот ряду Омега-6, відомих як лінолева кислота. ЇЇ можна виявити у багатьох рослинних жирах, включаючи кукурузне, сафлорове та соняшникове масла.
Потрапляючи в організм, ці речовини сприяють розвиткові запалень та звуженню судин, а також утворенню тромбів у крові.
З іншої сторони, жирні кислоти ряду Омега-3 породжують просто протилежний ефект. Для покращення здоров'я потрібно дотримуватися балансу обох типів жирів в організмі.
Проблема полягає в тому, що підвищення в останній час споживання жирних кислот ряду Омега-6, плюс загальне зниження споживання жирних кислот ряду Омега-3, цілком може викликати фізіологічну та біохімічну дисгармонію в організмі, що може привести до виникнення наступних захворювань: серцеві хвороби та інсульт [1], діабет типу 2 [2] та аутоімунні хвороби (коли імунна система організму реагує, завдаючи шкоду тканинам власного оргаінізму), такі як ревматичний артрит [3].
Результати найостанніших досліджень, проведених в галузі біології, щодо значущості високого вмісту жирних кислот ряду Омега-3 та Омега-6 в організмі були опубліковані в Інтернеті на сайті журналу Психосоматична Медицина [4]. Ці дослідження показали, що підвищення рівня вмісту жирних кислот ряду Омега-3 та Омега-6 в організмі викликає зростання ризику виникнення депресії, і чим вище такий вміст, тим можуть бути більш тяжкими симптоми депресії. Судячи з цих досліджень, збереження балансу жирних кислот ряду Омега-3 та Омега-6 може виявитися важливим не тільки для підтримки фізичного здоров'я, але і для психіки.
Найбільший вміст жирних кислот ряду Омега-6 виявлено в рафінованих рослинних маслах (наприклад, в кулінарному маслі), але їх також можна знайти в харчових продуктах, таких як маргарин, та закусочних продуктах. Якщо поменшити споживання такої їжі, то це допоможе запобігти надлишку вмісту жирних кислот ряду Омега-6 в організмі, включаючи мозок.
Інший підхід до проблеми полягає в тому, щоб зменшити споживання жирних кислот Омега-3 з такою їжею як жирна риба та грецькі горіхи і/або [харчові] добавки, які містять жирні кислоти ряду Омега-3. Риб'ячий жир, печінка тріски та лляне масло - все це складає слушний вибір. 
Посилання:
1. Weber PC, Are we what we eat? Fatty acids in nutrition and in cell membranes: cell functions and disorders induced by dietary conditions В книзі Fish fats and your health, Норвегія, видання Svanoy Foundation, 1989:9-18 
2. Raheja BS, та інші, Significance of the n-6/n-3 ratio for insulin action in diabetes, Ann N Y Acad Sci 1993; 683:258-71 
3. Simopoulos AP, The importance of the ratio of omega-6:omega-3 essential fatty acids, Biomed Pharmacother. 2002 56(8): 365-79 
4. Kiecolt-Glaser JK, та інші, Depressive Symptoms, omega-6:omega-3 Fatty Acids, and Inflammation in Older Adults, Журнал Psychosomatic Medicine от 30 марта 2007 г. [опубліковано в Інтернеті до випуску друкованого видання]
Д-р Джон Бріффа - лікар, що проживає в Лондоні, письменник, пише на теми, пов'язані зі здоров'ям, харчуванням та природною медициною. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...