• Хвороба століття

  • Субота, 27 жовтня 2007 року

Останні десятиліття були відзначені збільшенням випадків самогубств, кількість яких зростає кожен рік, незважаючи на всі зусилля, спрямовані на стримування цього явища. Причини цієї смертності вивчаються вченими й соціологами, беручи до уваги  суспільні обставини й особливості людини.

Кількість самогубств, що скоїли люди різного віку, з 1976 по 1985 роки зросло на 40 %, потім зменшилося на 20 % в 1998 році. Але це зниження виявилося незначним у порівнянні з різким стрибком у 1992-1993 роках.

Самогубство є наслідком життєвих негараздів, через які отриманий біль перевершує здатність людини йому пручатися. У той час коли деякі сприймають цей вчинок з різкою критикою, як втечу або навіть прояв боягузтва, інші розглядають його як спосіб рятування від непомірних страждань. Втім, остання концепція є переважною у свідомості самогубця.

Згідно з інформацією журналу Le Point, у Франції «за 30 років кількість самогубств збільшилася з 1,73 до 2,13 випадків на 10 000 жителів». За даними дослідження SOFRES, у 2000 році «35 % французів мали серед своїх близьких тих, хто скоїли самогубство». Такі цифри є вкрай важливими й свідчать про необхідність приділяти увагу цьому питанню.

Причини самогубства можуть бути найрізноманітнішими: депресія, безробіття, сімейні проблеми, втрата коханої людини, погані умови роботи. Також відіграє роль велика чутливість людини, схильність до психічних захворювань, таким як маніакальна депресія й шизофренія, які за відсутності лікування збільшують ризик самогубства. Однак за винятком цих особливих випадків, викликаних хворобами, варто пам'ятати, що суїциду властиві індивідуальні причини. Він завжди є свідченням невдачі - невдачі у відносинах з іншими людьми, відсутності уваги, нарешті, невезіння в суспільному житті (більше в психологічному й емоційному плані, ніж у соціальному).

Таким чином, на вкрай чутливу особистість впливають несприятливі умови навколишнього середовища, що ще більше збільшує нестійкість і тугу людини. Звичайно є цілий ряд обставин і причин, що викликають почуття безпорадності, у результаті чого самогубець у своїй голові знаходить єдиний вихід - смерть.

 

Державні установи й приватні організації наполегливо працюють над запобіганням самогубств. Необхідно, щоб професіонали різних областей, а також пересічні громадяни і у значній мірі - суспільство, демонстрували свою готовність і участь, вміли вислухати й приділити увагу іншій людині.

Найбільш ефективним засобом запобігання спробам самогубств є вміння вислухати, відкрити своє серце й приділити час людині, яка перебуває в подавленому стані, коли помічаються відхилення в її поведінці. Таким чином, увага один до одного дає шанс на успіх у боротьбі із суїцидом.

Для розуміння цієї проблеми необхідний більш ретельний аналіз різних явищ у суспільстві, яке день за днем продовжує втрачати свої орієнтири, моральні цінності, такі як єднання, повага, гуманність, що завжди цінувалися в різні часи. Ми переживаємо повне руйнування зв'язків з нашими джерелами, знецінення моральних принципів, що неминуче веде суспільство до прірви розпачу.

Крістін Модок. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...