• Жителям Нової Зеландії радять уникати отруйної жувальної гумки

  • Четвер, 13 вересня 2007 року

Аспартам - отруйний підсолоджувач, виявлений у понад 6 000 видів продуктів.

Отруйний підсолоджувач, що викликає симптоми діабету, розсіяного склерозу, хвороби Альцгеймера і багато інших захворювань, може занапастити тисячі жителів Нової Зеландії.

За словами Бетті Мартіні (Betty Martini), засновника громадської організації Mission Possible, аспартам - першопричина незліченних страждань мільйонів людей у всьому світі.

Аспартам також називають "Nutrasweet", "Equal" і "Spoonful".

Д-р Мартіні прибула до Нової Зеландії після того, як зв'язалася з 25-річною мешканкою Велінгтона, у якої була серйозна реакція на підсолоджувач аспартам, що міститься в жувальній гумці.

Д-р Мартіні протягом 15 років спілкується з людьми і організаціями на тему небезпеки аспартама, привертаючи увагу до цих досліджень відомих учених і організації, зайняті в області медицини, щоб довести свої твердження.

Суїциїдальні думки як результат вживання жувальної гумки

Цього року у мешканки Велінгтона Еббі Кормакк виявилися жахливі симптоми захворювання після вживання у великих кількостях дієтичної жувальної гумки.

Щодня вона жувала по чотири пачки жувальної гумки, що містить аспартам, а в лютому відчула побічні ефекти.

"Я стала дуже пригніченою і неспокійною і погано спала. Я спробувала не звертати на це уваги, але мені ставало все гірше й гірше".

Психіатр діагностував у міс Кормакк легкий ступінь депресії, але не зміг зрозуміти причину, тому що у неї була дуже міцна і щаслива сім'я, робота, друзі.

Потім у неї почалися напади паніки і почали з'являтися думки про суїцид.

"У мене з'явилися фізичні симптоми, такі як м'язові судоми в ногах. Щоб зменшити м'язові судоми, збільшувала тренування".

Коли вона перестала збільшувати навантаження, м'язові судоми поновилися і посилилися. Її доктори підозрювали розсіяний склероз, але численні аналізи показали, що все було гаразд.

Тепер, страждаючи від виснаження і нестерпного болю і задаючись питанням, чи було це все в її голові, міс Кормакк сказала, що останньою "краплею" був інцидент, коли вона втратила контроль на роботі.

Тоді її мати запропонувала звернути увагу на інтенсивне вживання нею жувальної гумки без цукру. Після перевірки компонентів вона знайшла в системі google опис фенілаланіну, тоді й сплив аспартам.

"І я повністю підходила під ці описи, у мене були всі ознаки". У тому числі й розмитий зір, через що довелося йти на прийом до фахівців з підбору окулярів.

Американський учений-ендокринолог д-р Х. Дж. Робертс (H.J.Roberts) виявив, що при вживанні аспартама сліпота є "найсерйознішим ускладненням". Міс Кормакк сказала, що симптоми зникли через декілька днів після відмови від вживання жувальної гумки без цукру.

У листі в Управління з контролю безпеки харчових продуктів Нової Зеландії д-р Мартіні заявила, що аспартам - це канцерогенний препарат, що "викликає звикання і отруєння нервової системи, через яке хворіють і вмирають тисячі новозеландців. Докази представлені в державному звіті. Вам повідомляють про це, але Ви вважаєте за краще отруювати ваших співвітчизників".

Аспартам був розроблений дослідниками американської компанії G.D. Searle. У 1974 році його вперше затвердили для використання в харчових продуктах, але через заперечення, підняті внаслідок його небезпеки, у виробництво запустили в 1981 році. У 1985 році компанія Monsanto викупила G.D. Searle.

У аспартам входять аспарагінова кислота (excitotoxin), яка при надлишку викликає збудження нервових клітин і порушення в мозку людини; фенілаланін, який при надлишку в мозку може привести до емоційних розладів, таких як депресія; і метанол, який перетворюється на формальдегід, смертельний нейротоксин.

Дослідження зв'язує аспартам з виснаженням серотоніна (serotonin), що може привести до маніакальної депресії, нападів паніки, люті та нападів сильного гніву.

Синдром війни в Заліве

"Під час війни в Затоці декілька тисяч платформ дієтичного напою було відправлено військам, що брали участь в операції "Буря в пустелі". Вони зберігалися під пекучим сонцем і перетворилися на отруйний напій", - говорить американський лікар.

Всі симптоми синдрому війни в Затоці ідентичні отруєнню аспартамом.

Аспартам і діабетики

Товариство діабетиків Diabetes New Zealand радить людям уникати надмірного вживання штучних підсолоджувачів, проте вони стверджують: "Немає ніяких доказів, що вживання штучних підсолоджувачів в кількості від незначного до помірного завдає шкоди дорослим людям".

Людям радять "змінити звички, щоб уникнути надмірного вживання будь-якого окремого продукту, який може принести шкоду".

Управління з контролю безпеки харчових продуктів Нової Зеландії вважає, що ЗМІ підняли зайву тривогу про безпеку аспартама.

"В даний час аспартам є, ймовірно, одним із найбільш вивчених продуктів, що продаються, - заявляє замдиректора Сандра Делі (Sandra Daly), - і зібраний великий об'єм даних, які говорять про те, що це безпечний продукт, який пропонується споживачам як солодка низькокалорійна альтернатива в їх дієті".

Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів США одного разу підготувало публічний звіт з побічних ефектів аспартаму, який налічував до 1995 року 10 000 скарг, включаючи сліпоту, сексуальну дисфункцію і смертельні випадки, і робота над ним була зупинена.

Бетті Мартіні займалася дослідженням аспартама протягом 15 років і працює зі світовими експертами. Д-р Роберт присвятив їй свою роботу з медицини. До цього вона пропрацювала 22 роки в сфері медицини, створивши першу систему забезпечення здоров'я в США; на неї працювало 200 лікарів.

Бетті Мартіні присвоєно почесний ступінь доктора за її гуманістичну діяльність, пов'язану з попередженням про небезпеку аспартама для світу; вона виступає як представник світових експертів, з якими разом працює. Вона також є членом консультативної ради Міжнародної Організації Охорони здоров'я (World Natural Health Organization).

Діана Кордеманс. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...