• Вплив сонця може зменшити ризик розвитку розсіяного склерозу

  • Четвер, 11 жовтня 2007 року

Тоді як нас часто застерігають від передбачуваного небезпечного впливу сонячних променів, існують також численні докази про користь сонця для здоров'я. Наприклад, дія сонячного світла допомагає уникнути поганого настрою і депресії, так само як декількох форм раку.

Існують також докази того, що сонячне світло може допомогти запобігти розсіяному склерозу, дегенеративному неврологічному стану, який може привести до ряду симптомів, зокрема надмірної чутливості, проблем із зором і безсилля.

Дослідження, опубліковане в журналі Невралгія (Neurology) на початку серпня, розглянуло взаємозв'язок між дією сонячного світла в дитинстві і ризиком розсіяного склерозу (РС) у однояйцевих близнята. У кожній парі близнят один із них мав діагноз розсіяного склерозу. Для дослідження були вибрані однояйцеві близнята, оскільки вони генетично ідентичні. Той факт, що у одного близнюка був РС, а у іншого - ні, говорить про те, що це повинно бути через екологічні чинники.

Було розглянуто 9 різних видів занять фізичної активності під променями сонця під час дослідженні кожної пари близнят. Підвищене перебування на сонці було безпосередньо пов'язане із зменшеним ризиком РС. Ризик РС зменшувався на 43 - 75 відсотків, залежно від активності. Наприклад, як виявилося, у близнюка, який провів більше часу, засмагаючи, ризик РС зменшувався приблизно на 60 відсотків у порівнянні з іншим близнюком.

Дія сонячного світла на шкіру, як відомо, збільшує вироблення вітаміну D. Цей вітамін, як відомо, впливає на імунну систему, яка тісно пов'язана з РС, оскільки стан фактично викликаний імунною діяльністю нервової системи. Існують також думки, що сонячне світло може впливати безпосередньо на імунну систему, і це також могло б бути чинником.

Незважаючи на те, що надмірна дія сонячних променів, звичайно ж, може бути згубною, це дослідження додає ваги вже існуючим доказам того, що сонячне світло має видиму користь для здоров'я.

Посилання:

Islam T, et al. Childhood sun exposure influences risk of multiple sclerosis in monozygotic twins («Вплив сонця в дитинстві знижує ризик розсіяного склерозу у однояйцевих близнят»). Neurology 2007; 69:381-388.

Джон Бріффа - лондонський лікар, який пише на теми здоров'я, зокрема, харчування і природної медицини.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...