• Неприємний запах із рота?

  • Вівторок, 22 січня 2008 року
У вас неприємності з тим, що вам не призначають друге побачення? Від вас відсуваються, коли ви говорите з людьми? Ваш вірний пес почав сидіти в іншому кінці кімнати?

Якщо так, то, можливо, ви страждаєте на неприємний запах із рота. Але перш ніж ви втратите свого останнього друга, дізнайтеся про способи боротьби із цією проблемою. Гарним початком може бути тест із чорницею (описано нижче). Це також допоможе врятувати ваші зуби.

Я часто думав, що бути дантистом непросто, якщо у вашого пацієнта тхне з рота. Як дантист може відсунутися, прочищаючи основу зуба? Або як співаки, зустрічаючись, можуть усе ще усміхатися, коли в одного з них жахливий запах із рота? Але можлива й протилежна ситуація. Кілька років тому, я мордувався у дантиста, дихання якого для мене було мукою. Ні в кого не вистачало хоробрості, щоб сказати йому про це.

Причиною неприємного подиху може бути безліч проблем, від маленьких до серйозних. Емоції також відіграють важливу роль. Наприклад, поганий запах із рота може бути пов'язаний із сексуальним збудженням. У в'язнів, яких збираються стратити, теж тхне з рота.

Люди, що страждають на діабет, мають солодкий, фруктовий запах із рота. А рибний або мишачий запах часто притаманний людям, які переживають завершальні стадії хвороби печінки.

Поганий запах можуть спричиняти численні проблеми в роті та горлі. Запалені ясна часто мають стосунок до неприємного запаху. Інфекції в носоглотці можуть бути джерелом сморідного слизу, який потрапляє в горло. Запалені мигдалини і бронхіт теж може викликати неприємний запах. Також я згадую 5-річного малюка, в якого тхнуло з рота кілька років тому. Кінець кінцем, причину було виявлено - він за кілька тижнів до того запхнув собі в ніс квасолину!

Але зазвичай неприємний запах виникає, коли сірковмісні амінокислоти (будівельні одиниці білка) уражені бактеріями, які процвітають у безкисневому навколишньому середовищі. Вони продукують суміш сморідних газів.

Споживання таких продуктів, як цибуля і часник, добре відоме своїм відштовхуючим ефектом. Після того як ці продукти перетравилися і потрапили в кров, вони разом із потоком крові йдуть до легенів і додають диханню небажаного запаху, поки не виведуться з організму. Наш нюх може відчути мільйонну частку унції цибулі.

Журнал Journal of the American Medical Association заявляє, що часте споживання селену, може також викликати поганий запах. Сульфід селену використовується, щоб позбутися лупи. Цей хімічний елемент також виявлено в деяких помадах.

У деяких людей виділяється менша кількість слини, яка зазвичай допомагає чистити ротову порожнину. Недостатня кількість слини дає змогу мертвим клітинам накопичуватися на язиці та яснах, що спричиняє ненависний запах. Під час сну рот стає сухішим, ось чому зранку дихання менш свіже. Куріння та певні ліки також зменшують кількість слини.

Також "ранковому диханню" не сприяють тривалі вечірки минулої ночі. Алкоголь практично немає ніякого запаху. Це інші компоненти в алкогольних напоях примушують вас відвертатися від «джерела» несвіжого запаху.

Перший спосіб боротьби проти поганого запаху - покращення зубної гігієни. Але це не означає, що достатньо лише чистити зуби три рази на день, відразу після споживання їжі. Друзі, як і раніше, можуть відвернути свої голови, якщо ви не проведете тест із чорницею.

Тест із чорницею: з'їжте миску ягід чорниці, а потім добре почистіть зуби 10 разів. Далі прочистіть зубною ниткою. Ви здивовано дивитиметеся на велику кількість решток ягід чорниці, спійманих у пастку між вашими зубами. Це те місце, де зароджується сморідний подих.

Переконайтеся, що почистили також і язика, більшість людей цього не робить. На язиці є глибокі борозни, де збираються відходи і скупчуються гази.

Я сподіваюся, що ця стаття врятує деяких читачів від втрати друга. Але припустіть, що у вашого друга тхне з рота. Що вам робити? Деякі люди радять послати анонімного листа електронною поштою. Або ви можете наслідувати прямолінійний підхід Дональда Трампа. Під час інтерв'ю з Ларрі Кінгом Трамп запитав: "Ви не заперечуватимете, якщо я трохи відсяду? У вас тхне з рота".

Доктор Гіффорд-Джонс - медичний журналіст, що має приватну лікарську практику в Торонто.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...