• Здоров'я взимку: поради імператора

  • П'ятниця, 8 лютого 2008 року

Імператор династії Цінь Хуан казав: «Лягай уночі раніше і чекай променів висхідного сонця». Це означає, що людям холодною зимою слід лягати спати рано, а вставати пізніше, після сходу сонця. Таким чином краще зберігається янська ці (циркулююча в тілі життєва енергія) людини, теплота тіла. Якщо людина встає раніше, то поповнюється янською ці.

Також узимку корисно відчиняти час від часу вікна. Деякі цього не роблять, уважаючи, що дім потрібно тримати в теплі. Це, звичайно, важливо, і ми ще повернемося до цього. Але слабопровітрювані кімнати можуть принести багато непотрібних проблем.

По-перше, тіло людини весь час здійснює повітрообмін із навколишнім середовищем, вбираючи кисень і виділяючи вуглекислий газ. Щоб зберігати нормальну життєдіяльність організму, все ж слід не відгороджуватися від свіжого повітря, відновлюючи повітряний баланс.

По-друге, в задушливій кімнаті добре живе й розмножується безліч хвороботворних бактерій. Хоча більшість із них у такому разі і зникає в повітрі зазвичай за годину, але деякі можуть перебувати там більше 30 годин. До того ж узимку є багато хвороб, що передаються повітрям шляхом, такі як грип, епідемічний енцефаліт та інші.

Таким чином, розчиняючи регулярно двері або вікно, ми випускаємо засмічене повітря, замінюючи його на свіже. Крім того, в домі має бути достатньо світло. Такі умови дуже несприятливі для вірусів і бактерій.

Підтримувати відповідну температуру в домі теж дуже важливо. Узимку, коли надворі холодно і різниця температур між домом і вулицею більша, краще підтримувати в домі середню температуру - 16-20 градусів Цельсія. Якщо температура в кімнаті дуже низька, то легко порушити баланс янської ці. Якщо ж температура дуже висока або різниця між температурами в домі та на вулиці дуже велика, тоді можна легко застудитися.

У китайській медицині також підкреслюють необхідність бути стриманим у своєму сексуальному житті. Імператор династії Цінь Хуан сказав: «Сперма - це основа чоловічого тіла, тому якщо чоловік може стримувати сперму взимку, у нього не буде хвороб навесні». Контроль сексуального життя взимку має величезне значення для здоров'я.

Іван Ярошенко. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...