• Занурення у воду для зняття болю та стресу

  • Неділя, 27 січня 2008 року

Триматися на поверхні води, розслабляючись у великій і освітленій камері, наповненій дуже солоною водою, є ефективним методом для зняття болю, спричиненого хронічним стресом. Це довів у своїй недавній докторській дисертації з психології Свен-Айк Буд із Карлштадського університету Швеції.

Ця теорія була підтверджена проведеними дослідами: покращується сон, пацієнти стають оптимістичнішими, рівень вироблення пролактину («гормону динамізму») зростає. Отже, неспокій, стрес, ризик депресії і хворобливих відчуттів знижується. Усі люди, що беруть участь в експерименті, спочатку страждали на різні недуги, викликані стресом.

«Завдяки розслабленості, досягнутої під час занурення в камері, люди, що страждали на дифузні болі в м'язах (фіброміалія) або на депресії й тривожність, уже після десяти сеансів відчули себе значно краще. Розслабленість, відчуття легкості, що виникає під час перебування в плаваючому положенні в теплій воді, і тиша активізують наявні в організмі системи для відновлення та одужання. Гормони, що спричиняють стрес і підвищення кров'яного тиску, знижуються», - відзначає Свен-Айк Буд.

Ця теорія побудована в ході вивчення можливості лікування хвороб і розладів, викликаних стресом, за допомогою занурення у воду. В контрольній групі, яка не проходила сеансів занурення, ніякого покращення помічено не було. Після семитижневого періоду лікування в 22 % учасників, що ходили на сеанси в камері з водою, минули всі болі, 56 % відчули поліпшення свого стану. Дослідження тривало чотири роки, в дослідах брало участь 140 чоловік, які страждали на захворювання різних видів, викликаних стресом.

«Ця терапія може застосовуватися до різних груп хворих, наприклад, люди, які страждають від травм у ділянці шиї, фіброміалії, депресії та болю, спричиненого хронічним стресом. Ми також звернули увагу на те, що поєднання сеансів у камері з водою зі звичною терапією може бути ефективним», - каже Свен-Айк Буд.

Велика Епоха:

- Як проходить лікування за цією методикою?
Свен-Айк Буд:


- Під час терапії пацієнт занурюється в камеру на 45 хвилин. На початку і наприкінці сеансу недовго грає музика. Необхідно проходити хоч би один сеанс на тиждень, деяким людям необхідно щонайменше 10 сеансів, щоб досягнути повного розслаблення.

- Чи можуть пацієнти під час процедури розслабитися настільки щоб заснути?

- Ні, серед осіб, що проходили терапію, ні в кого не спостерігалася тенденції до засипання. Це може статися тільки в окремих випадках. Деякі люди казали, що вони, занурившись у воду, були в стані такого глибокого розслаблення, що час для них припиняв своє існування.- Чи можливі напади клаустрофобії під час занурення в камеру?

- Для чутливих людей слід залишати двері відчиненими, щоб вони не відчували себе замкнутими. Сеанси дають дійсно гарні результати. Наприклад, люди, які тривалий час страждали від хвороб, відчули, що вони можуть знову почати працювати. Мета дослідження в тому, щоб розвинути техніку, просту у використанні і корисну для суспільства.

Нині ми досліджуємо й вивчаємо далі циркуляцію крові в капілярах, поглинання кисню в крові та вплив на рефлекси тіла.

Це дослідження було проведене лабораторією з вивчення людських можливостей при Карлштадському університеті. Дослідження раніше було опубліковане в різних виданнях, зокрема в американському журналі International Journal of Stress Management.

Пірджо Свенсон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...