Від чого колишньому президенту Біллу Клінтону доводилося червоніти від сорому? Ми всі знаємо відповідь на це делікатне питання! Як і принцеса Діана, Розі О'Доннелл і комедійний актор У.С.Філдс, він також хворів на розацеа.

З метою профілактики цього стану і через важливість його лікування на ранній стадії, квітень цього року був присвячений акції  "Дізнайся більше про Розацеа". Червоний може бути кольором любові, але цей колір люди вважають за краще не показувати на обличчі.

Більшість людей, іноді включаючи й лікарів, плутають розацеа з акне, себорейним дерматитом або вовчаком. На щастя, розацеа не загрожує життю, проте періоди почервоніння викликають незграбність у спілкуванні, а у деяких випадках, їх дія у психологічному плані може бути руйнівною.

Деякі пацієнти взагалі уникають спілкування, коли на обличчі виступають прищики, вважаючи, що це робить їх менш привабливими. Або вони вважають, що незугарний вигляд перешкоджатиме кар'єрі.

За статистикою, близько 25 мільйонів американців хворі на розацеа, причому багато випадків не було діагностовано. Захворювання розвивається поволі, як правило у людей у віці від 30 до 50 років зі світлою шкірою північного чи європейського походження. Стать не грає ролі, але жінки більш чутливі, ніж чоловіки. Розацеа має тенденцію до прогресування з часом, причому чоловіки частіше страждають від червоного носа грушеподібної форми.

Перша ознака розацеа - почервоніння щік. У деяких випадках на обличчі, на носі та лобі з'являються червоні плями, які потім не зникають. Пізніше, коли хвороба розвинеться, з'являються дрібні червоні тугі прищі, схожі на акне, але без чорних або білих крапок, характерних акне. Періоди ремісії бувають часто, за ними йдуть періоди раптового загострення з подальшим погіршенням стану. Пізніше на обличчі з'являються збільшені павутиноподібні кровеносні судини - телеангиектазія.

В.С. Філдс, колишній комедіант, любив говорити: "Мені не потрібна вода. Вода для того, щоб протікати під мостами", - натякаючи на те, що він був завзятим п'яницею, - і це викликало сміх у публіки. З того часу його величезний грушеподібний ніс почали асоціювати з надмірним випиванням. Алкоголь може посилити розацеа, але яскраво-червоний ніс може також виникнути і у тих, хто не п'є.

Дія сонячного світла, екстремальний холод, вітер, гостра їжа, гаряча рідина, і особливо червоне вино можуть призвести до спалаху розацеа. Стрес також вважається одним із чинників.

Якщо Ви підозрюєте, що у Вас розацеа, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

На ранніх стадіях розацеа досить оманлива. Багато людей списують рум'яність щік на проблеми з комплекцією і не вдаються до лікування на ранній стадії. На жаль, від розацеа немає ліків, але є деякі способи для послаблення симптомів.

Лікування варіюється від місцевого використання антибіотиків до натуральних засобів.
 
Доктор Гіффорт-Джонс - журналіст у сфері медицини, що має приватну лікарську практику в Торонто.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...