• Сульфат аміноглюкози знижує ризик остеоартриту

  • Субота, 18 жовтня 2008 року
У своїй практиці я зустрічаюся з багатьма різними проблемами із здоров'ям, і їх можна розділити на проблеми, так би мовити, «первинні» та «другорядні». «Первинними» я називаю ті проблеми, які змушують людей шукати зустрічі зі мною. Сюди належать, наприклад, втома, синдром знервованого кишечника, астма та екзема.

З іншого боку, другорядні захворювання мають тенденцію протікати приховано і можуть проявитися лише тоді, коли я проводжу повне обстеження. Одна другорядна проблема, що часто зустрічається, стосується суглобів. Наприклад, я зустрічаю людей, які відчувають біль і малорухливість в одному або більше суглобах, зазвичай в результаті зносу, також відомого як остеоартрит. Багато хто з цих людей отримував спортивні травми, після яких виявляв, що суглоб ніколи не був «повністю в нормі».

Я виявив, що з усіх суглобів, уражених в такий спосіб, найчастіше страждають колінні суглоби. Не лише тому, що це один з основних суглобів, що приймає на себе вагу тіла, — він схильний травмуватися не лише при скручуванні чи повороті, а й при неправильному додатку навантаження, скажімо, в лижному спорті, регбі, футбол, грі в м'яч або в тенісі.

В таких випадках може допомогти спеціальна фізична терапія (наприклад, фізіотерапія, остеопатія, біомеханічна оцінка й управління). Проте, з точки зору харчування, основний спосіб, який я пропоную, - це сульфат аміноглюкози. Ця речовина — основна будівельна цеглинка хрящів та інших м'яких тканин: зв'язок і сухожиль.

Тоді як не всі дослідження абсолютно послідовні, є докази того, що добавка сульфату аміноглюкози до їжі може бути ефективним засобом в полегшенні остеоартриту, включаючи випадки ураження колінного суглоба [1-4]. У своїй практиці я виявив, що аміноглюкоза взагалі дуже ефективна в покращенні функцій колінного суглоба і зниженні дискомфорту. Вона може стати вирішальним чинником для збереження активного, продуктивного життя людини.

Тому я зацікавився недавно проведеним дослідженням, в якому вивчався зв'язок між добавкою до їжі сульфату аміноглюкози та ризиком необхідності операції на заміну колінного суглоба [5].

Операція на заміну колінного суглоба — зазвичай останній шанс для пацієнтів, страждаючих від колінного остеоартриту, яким не змогли допомогти інші засоби. Принаймні теоретично сульфат аміноглюкози може відновити здоров'я суглоба, включаючи його хрящ, а це, можливо, дозволить пацієнтові уникнути хірургічної операції.

У цьому дослідженні протягом певного часу спостерігалося за 275 пацієнтами. Для аналізу пацієнти були розділені на дві групи: ті, хто в попередніх дослідженнях використовував сульфат аміноглюкози від одного до трьох років, і ті, хто раніше отримував плацебо («ліки-пустушки»).

Учасники дослідження спостерігалися, в середньому, протягом п'яти років після того, як припиняли лікування або прийом плацебо.

В результаті дослідження було встановлено, що в тих, хто раніше приймав аміноглюкозу, ризик виникнення необхідності хірургічної операції на 57 відсотків менший в порівнянні з тими, хто приймав плацебо. Ті, хто раніше приймали аміноглюкозу, потребували менше лікування і ресурсів для збереження здоров'я в цілому в порівнянні з тими, хто приймав плацебо.

Це вивчення підтверджує доцільність використання сульфату аміноглюкози для лікування зносу і остеоартриту коліна. Зокрема, цей препарат, цілком можливо, допомагає пацієнтам уникнути операційного столу.

Посилання:

1. Pupate JM, et al. Double blind clinical evaluation of oral glucosamine sulphate in the basic treatment of osteoarthrosis. Current Medical Research Opinion 1980; 2:110-114
2. Covanta A, et al. Therapeutic activity of oral glucosamine sulphate in osteoarthritis: а placebo-controlled double-blind investigation Clinical Therapeutics 1980; 3(4): 266-272
3. Noack W, et al. Glucosamine sulphate in osteoarthritis of the knee. Osteoarthritis and Cartilage 1994; 2:51-59
4. Muller-Fabbender H, et al. Glucosamine sulphate compared to ibuprofen in osteoarthritis of the knee Osteoarthritis and Cartilage 1994; 2:61-69
5. Bruyere O, et al. Total joint replacement after glucosamine sulphate treatment in knee osteoarthritis: results of а mean 8-year observation of patients from two previous 3-year, randomized, placebo-controlled trials. Osteoarthritis and Cartilage, 2008; 16(2): 254-60.

Доктор Джон Брайффа — лікар, що практикує в Лондоні, і автор статей в галузі харчування і природної медицини.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...