• Побічні ефекти в роботі з технікою

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 27 січня 2011 року
У нашому сучасному світі прогресивних технологій і досягнень все частіше можна відчути свою безпорадність у протистоянні непередбаченим проблемам в роботі техніки, так званим «побічним ефектам».

Розвиток техніки, як, втім, й інших напрямів сучасного світу, є діалектичним. З одного боку, це економія часу, сил, а з іншого - дивні наслідки, які змушують задуматися про те, що все може обернутися не на нашу користь, які й стають причиною побічних ефектів при роботі з нею. Ні для кого не секрет, що проблеми, які можуть виникати при використанні нових пристроїв і технологій, буквально можуть довести людину до нервового зриву.

При цьому для багатьох людей звичними стають напади люті, істерики, коли виникають проблеми з технікою, наприклад, комп'ютером. У вересні 2010 року компанія Intel провела дослідження, результати якого показали, що з 2551 осіб у 85% спостерігалися подібні розлади. Ці люди зізналися, що проблеми в роботі високотехнологічних пристроїв доводять їх до того, що вони дратуються, починають кричати і ламають предмети, що потрапляють під руку. І, як наслідок таких побічних ефектів - головний біль, проблеми з серцем і безсоння.

Ще один «побічний ефект» при використанні техніки може чекати вас від комп'ютера. Це так званий «синдром пісочного годинника». Симптоми такі: відчай, що доходить до безсилля, паніка, в той час як на екрані курсор застиг у вигляді пісочного годинника ...

За час завантаження комп'ютера або при відкритті додатків (в чому можуть бути винні самі не дуже компетентні користувачі) у людини цілком може посилитися такий побічний ефект як стресовий стан. При цьому 66% користувачів відчувають стрес під час очікування, а 23% розцінюють свій стан у цей момент як «дуже нервовий».

Результати опитування показали, що до такого роду «проблемним» пристроям відносяться не тільки комп'ютери, а й фотоапарати, цифрові камери і DVD-плеєри. Можливо, прийшов час додати в інструкції з експлуатації техніки пункт «Побічні ефекти»?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...