• Ходьба - секрет довголіття людини

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 18 січня 2011 року
Чи існує зв'язок між швидкістю вашої ходьби і тривалістю життя? Виявляється, так.

Дослідники з університету Піттсбурга (США) прийшли до висновку, що швидка ходьба є свідченням довголіття людини. Спостереження проводилися за 34 тисячами людей похилого віку протягом від 6 років до 21 року (тривалість досліджень варіювалася).

Середня швидкість ходьби учасників становила 0,9 м/с. Аналіз 9 експериментів показав, що тривалість життя була більше у тих літніх людей, які віддавали перевагу швидкій ходьбі. Рецепт довголіття від керівника дослідження лікаря С. Студенскі: тривалість життя можна збільшити, якщо щодня здійснювати піші прогулянки у швидкому темпі.

Як відомо, швидка ходьба задіює не лише м'язову, але також і дихальну, серцево-судинну і нервову системи. При цьому активний рух крові по судинах сприяє вимиванню отрут з організму; печінка, підшлункова залоза, селезінка та інші органи збагачуються киснем.

Всі внутрішні органи людини страждають від нашого малорухливого способу життя. Вони засмічуються шлаками, кровообіг погіршується, з часом органи атрофуються і навіть зменшуються в розмірах. Під час ходьби за рахунок поперемінного стиснення і розслаблення міжхребцевих дисків вони отримують свого роду масаж, і як наслідок, поліпшується їх живлення кров'ю.

Тривалість ходьби може складати від півгодини до двох, при цьому слід контролювати своє самопочуття. Рекомендується такий режим: півтори-дві години до їжі або через півтори-дві години після їжі. Для людей з надмірною вагою краще виходити на прогулянку натщесерце. Починаючи ходьбу з повільного кроку, через годину потрібно перейти на швидку ходьбу, тривалість якої повинна складати не менше 30 хвилин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...