• L-карнітин покращує якість сперми і допомагає вирішити проблеми безпліддя

  • Середа, 8 грудня 2010 року
Наскільки я пам'ятаю з курсу навчання в медичній школі, близько третини випадків неможливості зачати дитину виникає через проблеми чоловіків, третина - виключно через проблеми жінок і третина - через спільні проблеми.

За таких справ значить, що дві третини випадків безпліддя пов'язані з чоловічими проблемами, відсоток яких набагато вище, ніж про це думає більшість. Мій досвід показує, що люди вважають безпліддя частіше жіночою проблемою, ніж чоловічою.

Проблема чоловічої фертильності полягає в декількох причинах: невелика кількість сперми, велика кількість аномальних сперматозоїдів і сперматозоїдів, у яких відсутня рухливість (астеноспермія). Існують, принаймні, кілька доказів того, що харчові добавки можуть допомогти поліпшити ситуацію з чоловічим безпліддям, сприяючи усуненню однієї чи кількох причин.

Результати останніх досліджень в Китаї, опубліковані в травневому номері Національного Журналу андрології, підтвердили вплив L-карнітину на чоловіків із астеноспермією. Половина чоловіків у цьому дослідженні отримувала по 2 грами L-карнітину кожен день разом з вітаміном Е, а інша половина приймала тільки вітамін Е. Дослідження тривало три місяці.

У тих, хто приймав L-карнітин, кількість рухливих сперматозоїдів зросла приблизно з 29% до 45%. Напевно, більш показовим є те, що кількість вагітностей у цій групі була близько 31%, в порівнянні з 3,8%, зафіксованими в групі, яка приймала тільки вітамін Е.

Це не єдине дослідження, що доводить, що L-карнітин сприяє збільшенню рухливості сперматозоїдів. Інше дослідження, (журнал Andrologia за травень-червень), показало, що 3 грами L-карнітину в день збільшує частку сперматозоїдів, що мають нормальну рухливість.

Інші живильні речовини, які були перевірені і визнані перспективними в боротьбі з чоловічим безпліддям, включають вітамін С і цинк. Доведено, що вітамін C здатний допомогти запобігти злипанню сперматозоїдів, а також збільшити відсоток нормальних сперматозоїдів. При цьому необхідно приймати його по 500 міліграмів двічі на день. Результати цього дослідження були опубліковані в травні в Журналі Американської медичної асоціації.

У дослідженні, опублікованому в лютому 2008 року в журналі "Медичні теорії та практика", було показано, що додавання цинку допомагає при астеноспермії.

Інша порада, яка може допомогти чоловікам в цій ситуації - не носити тісну нижню білизну. Виробництво сперми, як правило, збільшується при більш низьких температурах. Також для чоловіків, які страждають на безпліддя, слід уникати тривалих гарячих ванн.

Л-р Джон Бриффа - лікар і дослідник з Лондона, що займається питаннями харчування та природної медицини. Його вебсайт Drbriffa.com

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...