• Не пізно кинути пити навіть за цирозу печінки

  • П'ятниця, 10 грудня 2010 року
Людям, які вживають велику кількість алкоголю, ніколи не пізно покінчити з цією звичкою. Навіть у разі розвиненого цирозу печінки відмова від алкоголю значно покращує прогноз.

Навіть невелика доза алкоголю, що не викликає сп'яніння, шкідливо діє на організм людини. Як відомо, близько 90-98% алкоголю окислюється до метаболітів (похідних) в печінці. Продукти перетворення спирту викликають пошкодження клітин печінки, в результаті чого останні поступово гинуть.

Порожні місця заміщаються сполучною тканиною (рубцем), яка не може заповнити клітини печінки у функціональному відношенні, а також призводить до порушення структури органу. З плином часу виникає печінкова недостатність і цироз. Зміни в печінці, викликані тривалим вживанням алкоголю, важко піддаються лікуванню і часто визначають долю пацієнтів.

Вчені з Університету Саутгемптона вважають, що не пізно відмовитися від алкоголю навіть у найважчих випадках цирозу. Але, як правило, пацієнти з цирозом помирають раніше, ніж кидають пити.

Лікар Нік Шерон після проведених досліджень прийшов до думки, що відмова від спиртного - головний чинник у боротьбі з прогресуючою недостатністю печінки, повідомляє Physorg.com. Як свідчать дані статистики, семирічна виживаність для тих, хто кинув пити після встановлення діагнозу - 72%, а для продовжують вживати алкоголь - 44%.

Цей аналіз допоміг підтвердити ранні уявлення гепатологів про те, що негайна відмова від спиртного - основний захисний фактор при цирозі печінки.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...