• Дефіцит вітаміну D призводить до зниження здатності розпізнавання

  • Понеділок, 25 жовтня 2010 року

Асоціація з проблем хвороби Альцгеймера нещодавно опублікувала результати тривалих досліджень, під час яких використовувалися різні методи, спрямовані на зменшення симптомів захворювання.

Вживання вітаміну D і речовин, багатих на антиоксиданти, таких, як чай, сприяє підвищенню активності мозку в таких пацієнтів. Позитивні зміни спостерігалися також у тих, хто регулярно вів активний спосіб життя. Інформація була оприлюднена на Міжнародній конференції з хвороби Альцгеймера (ICAD) на Гаваях.

Лікарі порівняли дані трьох великих довготривалих досліджень, які свідчили на користь того, що антиоксиданти, які містяться в горіхах і чаї, безпосередньо пов'язані з підвищенням активності мозку.

Проте не було виявлено свідоцтв того, що активність мозку, викликана зміною дієти, призводить до значних змін у хімічному складі нервової тканини.

Лікар Вілльям Тіз, головний науковий співробітник асоціації, розповів про ефективні методи боротьби з цією хворобою.

«Дослідження свідчать на користь факторів, що можуть істотно знизити ризик виникнення хвороби Альцгеймера і зниження когнітивних здібностей. Найефективнішим є зменшення факторів ризику серцево-судинних захворювань».

Вірогідність розвитку слабоумства для пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера, лякає багатьох американців, яким за 60. Захворювання повільно прогресує й на кінцевій стадії позбавляє пацієнтів здібності упізнавати членів сім'ї. Фіналом для багатьох стає сильна форма старечого недоумства.

Зальді Тан із лікарні Бригама працювала над одним із довготривалих досліджень, які простежували співвідношення між фізичною активністю та старечим слабоумством. З 242 спостережуваних пацієнтів у 193 виникло старече недоумство в результаті хвороби Альцгеймера.

"Це перше дослідження, що охоплює таку велику групу хворих протягом тривалого періоду часу. Виявилося, що знизити ризик розвитку старечого недоумства дозволяють, принаймні, помірні фізичні навантаження навіть на восьмому десятку життя", - сказала Тан.

Дефіцит вітаміну D також безпосередньо пов'язаний зі зниженням мозкової активності в пацієнтів, що страждають старечим недоумством.

За підрахунками Національного інституту геронтології, 5,1 мільйона жителів США страждають від хвороби Альцгеймера. В наступному році Конференція з хвороби Альцгеймера відбудеться в Парижі.

Ян Ріц. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...