• Зародки пшениці - енергія нового життя

  • Середа, 13 жовтня 2010 року
Немає нічого краще за те, що може дати нам природа. Незважаючи, що унікальні властивості зародків пшениці відомі людству з давніх часів, і сьогодні вчені не перестають знаходити в них щось нове.

Велика частина людей, які вживають вітамінні комплекси, не потребують їх, оскільки їх щоденний раціон включає в себе всі необхідні компоненти. Але в суєті сучасного життя ми намагаємося перестрахуватися. В такому випадку, на мій погляд, краще використовувати природны джерела вітамінів, мінералів і незамінних компонентів харчування.

Зародок - та частина ядра зерен пшениці, в якій заготовлено все необхідне для майбутнього розвитку та зростання злаку. І ця частина хороший варіант для отримання енергії або доповнення будь-якого дефіцитного компонента. На жаль, сучасна технологія приготування борошна вищого гатунку залишає нас без найціннішого - зародків і висівок. Але ж саме в них знаходиться більша частка різних корисних речовин.

Зерно пшениці можна умовно поділити на три частини. Перша - висівки. Являють собою тверду оболонку зовнішнього шару зерна. Вони складають близько 14% від ваги зерна, і включають в себе цінні волокна, які захищають внутрішні частини зерна пшениці. Друге - ендосперм, який становить приблизно 83% від ваги зерна і є джерелом білого борошна. Він містить багато білка, вуглеводів та заліза, а також рибофлавін, ніацин, тіамін і залізо.

Зародок є тією частиною зерна пшениці, з якої вона проростає та перетворюється на рослину. Велика частина важливих поживних речовин міститься саме в ньому.

«Все нутрощі зміцнює, і сили тілесні збільшує»

Так писали про пшеницю в російському травнику XVII століття. Тим більше, якщо мова йде про зародок, в якому 12 вітамінів, 18 амінокислот і 21 мікроелементів. Хоча, це всього лише голі цифри, але й вони говорять про багато що. Завдяки повноцінному складу, екстракт, масло або самі зародки здатні відновлювати енергетичний баланс, підвищувати опірність організму хворобам і перешкоджати дії негативних зовнішніх факторів (психо-емоційний напруга, радіоактивне випромінювання або інтоксикації). Але про все по порядку.

У зародках пшениці виявлена гамма-аміномасляна кислота, яка є нейромедіатором. Вона оптимізує обмін речовин і балансує активність нервових процесів у головному мозку, тому рекомендується після перенесених черепно-мозкових травм та інсультів.

Будуть корисні зародки пшениці й при порушеннях в статевій сфері: при гормональних дисфункціях у жінок і для посилення чоловічої сили. Цьому допомагають вітаміни групи В, а також вітамін Е.

Екстракт зародків використовується в косметології і в якості омолоджувальних засобів. Оскільки в зародках пшениці у великих кількостях містяться селен та каротиноїди, що мають антиоксидантні властивості, вони перешкоджають дії вільних радикалів. Це попереджає старіння, появу пухлин, зміцнює стінки судин.

Клітковина у складі пшеничних зародків сприяє очищенню організму від шкідливих речовин і нормалізує випорожнення. При їх вживанні організм рідше посилає сигнал голоду, оскільки зайнятий переварюванням великої кількості білків. Це може бути корисним для тих, хто хоче схуднути.

Клітковина, як відомо, також сприяє оптимізації функцій кишечника, зокрема, перистальтики. Вона покращує травлення та прискорює просування мас кишковим трактом. Пшеничні зародки створюють сприятливі умови для існування нормальної мікрофлори кишечнику, і, таким чином, підвищують імунітет і сприяють переварюванню їжі.

Вживання зародків пшениці корисно при наборі м'язової маси та підвищенні силових показників, тому вони використовуються в харчуванні важкоатлетів і гирьовиків. Для росту м'язів необхідний будівельний матеріал у вигляді амінокислот. І цього як раз в надлишку в зародках пшениці: 18 амінокислот, з яких 7 незамінних. Але треба сказати, що в зернах немає триптофану, але він може бути доповнений з інших джерел (м'ясо і сири).

В даний час випускається олія, яку отримують в результаті вичавки зародків. З тонни пшениці вдається отримати не більше 5 кг зародків, з яких методом холодного пресування виділяють 250 грам чистої олії. Її можна застосовувати, втираючи в шкіру, додаючи у ванну, а також вживаючи по 1 чайній ложці під час їжі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...