• Дружба та соціальні зв'язки запобігають депресії

  • Четвер, 2 вересня 2010 року
Австрія, Відень. Дружба та соціальні контакти захищають від депресій. До такого висновку прийшов Петер Фішер, керівник психіатричного відділення Віденського соціально-медичного центру Ost-Donauspital. Депресії різної тяжкості все частіше зустрічаються в індустріальному світі.

«Цікаво, що країна з найнижчим рівнем депресій - бідний Бангладеш. Важливу профілактичну роль там грають розвинені соціальні зв'язки серед родичів у великих сім'ях. Очевидно, що це маэ позитивний вплив.

Хоча мова йде не тільки про родичів і друзів, але також і про знайомих, з якими ми співпрацюємо в повсякденному житті. У зв'язку з цим виникає закономірне питання: скільки годин на день ми спілкуємося з іншими людьми. Власне, питання про причини виникнення та розповсюдження депресій повинні також вивчатися та соціологами», - вважає Фішер.

Причини депресії

«Існуює генетична схильність до депресій. Також важливу роль відіграють дитячі емоційні переживання. В принципі, у кожної людини може виникнути депресія», - говорить Фішер, - «Істотним чинником у її виникненні є хронічний стрес. Хороший приклад - «Вurnout-Syndrom» або синдром емоційного вигорання, який є однією з форм депресій. При цьому причина обумовлена не обсягом роботи, а напругою при її виконанні. Наприклад, коли людина відчуває себе борцем-одинаком і прагне отримати загальну повагу, таким чином, приймаючи на себе все більше відповідальності». Це може проявитися ще в шкільні роки.

В даний час слово «burnout» стало дуже популярним. Суспільство вже не звертає увагу на тих, хто страждає синдромом емоційного вигорання. Навіть навпаки, діагноз «депресії» набуває характеру соціальної стигматизації.

«Наш спосіб життя, мабуть, не надає важливості тому, як ми обходимося з самими собою», - вважає психіатр. Більшість депресій викликано проблемами у взаєминах. Дефіцит соціальних контактів - фактор, що сприяє виникненню депресії, а також погіршує перспективи одужання.

Який фахівець вилікує від депресії

«Щоб забезпечити медичну допомогу зростаючому числу депресивних людей, необхідні зусилля великої кількості медичних фахівців. Від клієнт-центрованої терапії (розмовної), до стаціонарного лікування психіатрами в клініках у деяких випадках».

Якщо людина протягом тривалого часу відчуває душевний дискомфорт, лікарі рекомендують негайно звертатися до фахівців. «Врешті-решт, ми повинні зрозуміти, що під здоров'ям також мається на увазі й психічне благополуччя».

У п'ятницю, 3 вересня у Відні відбудеться «День душевного здоров'я». Цей захід має сприяти більш відкритому відношенню до душевних захворювань. Пан Фішер розповість про симптом емоційного вигоряння.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...