• Поради для здорового сну

  • Середа, 4 серпня 2010 року

Поганий сон може бути обумовлений безліччю причин, наприклад, стресом, надто сильним стороннім шумом, проблемами зі здоров'ям або дисбалансом в організмі. Щоб перемогти безсоння, необхідно позбутися від тривоги та страху, створити оптимальні умови для сну, навчитися відпочивати та правильно харчуватися.

Щоб створити комфортну атмосферу для сну, переконайтеся, що у вашій кімнаті весь час буде темно, не надто холодно, але і не дуже жарко, чисто і тихо. Уникайте перегляду телепередач безпосередньо перед сном, оскільки це може ускладнити процес засипання. Замість цього, перед тим як йти спати знайдіть час щоб помедитувати, глибоко подихайте або зробіть легкі вправи на розтяжку.

Намагайтеся бувати на вулиці в денний час, тому що сонячне світло є самим сильним регулятором нашого біологічного годинника. Денне світло, незалежно від того, сонячна або хмарна погода, вважається самим яскравим і корисним. Якщо ви прокинулися вночі, намагайтеся уникати світла.

Тримайте поруч з ліжком ручку і зошит, якщо у вас є схильність прокидатися посеред ночі. Напишіть те, що вас гнітить, і подумайте про це на наступний день, коли ви будете в змозі вирішити це. Відпустіть ці проблеми.

Розплануйте час для сну і неспання. Встановлення чіткого графіка допоможе поліпшити нічний сон, тому що організм звикає до режиму.

З точки зору харчування, існують п'ять фруктів, що мають заспокійливі властивості. Це яблука, ківі, фініки, виноград і тутові ягоди.

Насичений аромат яблук має заспокійливі та снодійні властивості. Вони багаті на вітамін B, вітамін С, калій, цинк, залізо, фосфор і кальцій.

Ківі багаті на магній, вітамін С і кальцій. Це поживне поєднання стабілізує емоції та пригнічує активність симпатичної системи. Недавні дослідження показують, що два ківі кожен день поліпшать якість сну на 40%.

Фініки тонізують кровоносну систему і здавна використовуються в китайській медицині. Вони заспокоюють дух і тонізують селезінку та шлунок. Фініки містять білок, сахарозу (глюкозу), вітамін С, кальцій, фосфор, залізо та інші корисні поживні речовини.

Недавні дослідження, результати яких були представлені в Італії, підтвердили, що мелатонін, який міститься в шкірці винограду, покращує якість сну. Експерти також припускають, що рівень мелатоніну в вині може бути підвищений як результат його реакції з антиоксидантами та алкоголем.

Згідно традиційній китайській медицині, тутові ягоди також можна використовувати для лікування безсоння. Інша користь від тутових ягід полягає в збагаченні крові, поліпшенні зору та угамуванні спраги. Вони також збільшують життєву енергію і видаляють з організму зайву рідину.

*****

Примітка редактора: перед використанням будь-яких трав, будь ласка, проконсультуйтеся з вашим лікарем. У зв'язку з тим, що в травах, вирощених в Китаї виявлені домішки важких металів, рекомендуємо вам уникати їх.

Тайсон Лернер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...