• Муки мігрені

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 5 травня 2010 року
Попри те, що мігрень є  досить поширеним захворюванням  і відома людству впродовж тисяч років, про неї все ще мало відомо.
       
Мігрень (гемікранія) — спазматичний біль в одній половині голови, що часто  супроводиться нудотою і блювотою. Мігренню, за різними джерелами, страждає 5—10% населення. Захворювання зазвичай починається в юнацькому віці, рідше - у дитинстві. Існує декілька видів мігрені, інколи вони досить сильно різняться один від одного як за силою, так і за формою прояву.
       
Окрім порушення внутрішньочерепного кровообігу, причинами мігрені можуть бути й інші процеси: різні чинники, що безпосередньо діють на больові й судинні рецептори голови і черепа, вегетативна нестійкість, зниження порогу больової чутливості.
       
Поради нетрадиційної медицини
       
Для позбавлення від мігрені нетрадиційна медицина пропонує різні методики. Оскільки причини цього захворювання остаточно не з'ясовані, кожен із способів лікування має право на існування, якщо має результат. Більшість нетрадиційних методик спрямовані або на загальне оздоровлення організму, або на один із чинників, що впливають на больовий поріг і вегетативну нервову систему.
       
Відомо  безліч народних засобів, що використовуються для зняття больового нападу. Наприклад, прикладання до скроні хворої половини голови свіжої шкірки лимона, очищеної від цедри. Всі ці засоби, мабуть, є виглядом відволікаючої дії і створюють додаткове запалення в корі головного мозку на противагу тому, що вже є, внаслідок чого вони або врівноважують, або нейтралізують один одного.
       
Один з найвідоміших нетрадиційних методів лікування — акупунктура в усіх своїх різновидах (класична акупунктура, шіа-цу, аурікулотерапія, цубо-терапія тощо) займає важливе місце в арсеналі засобів проти гемікранії.
       
Причиною  мігрені, її пусковим механізмом, може бути певний запах. Проте за допомогою запахів мігрень можна й лікувати. Вже офіційно визнаний такий напрям у медицині, як аромотерапія, яка при правильному використанні дає добрі результати. Під час мігрені (після індивідуального підбору) використовуються ефірні масла майорану, герані, лимону, гвоздики, базиліку, ромашки, евкаліпту, розмарину, сосни, ялини, лаванди, м'яти, троянди, іланг-ілангу, льовзеї.
       
При мігрені рекомендуються наступні рецепти народної медицини:

•Склад: звіробій (трава) — 1 столова ложка. Сировину  залити 1 склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин і процідити. Пити по 50 мл 3 рази на день.

•Склад: капуста білокачанна (листя). Листя капусти помити, обсушити і прикладати до голови.

•Склад: лопух великий (листя). Листя лопуха помити, обсушити і прив'язувати до голови при головному болі.

•Склад: меліса (листя) — 1 частина, горілка — 3 частини. Настоювати сировину на горілці 1 тиждень. Вживати по 1 чайній ложці 3 рази на день, розвівши в 0,3 склянці води.

•Склад: бузок (листя). Свіже листя помити, обсушити і прикладати до хворої ділянки голови.

•Склад: чай (листя), м'ята (листя). Приготувати хорошу заварку з чорного або зеленого чаю з додаванням м'яти. Пити по 1 склянці такого чаю в день.
 
Джерело: Жити не хворіючи  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...