• Залізний кінь замість пігулок!

  • П'ятниця, 12 березня 2010 року
Із часів винаходу колеса, велосипед, мабуть, найбільш чудове його втілення! Лише уявіть, наскільки прекрасно мчати на велосипеді лісовою стежкою, пляжем або парком, насолоджуючись звуками природи або улюбленою музикою в плеєрі. І справа не лише в психологічному розвантаженні, адже велосипед може надати людині неоціниму допомогу у відновленні здоров'я.

Згідно з даними опитування мешканців Великобританії, проведеного в 2005 році, велосипед є найкращим технічним винаходом, починаючи з кінця XVIII століття, коли були винайдені перші «конячки» Де Сіврака. За визнання велосипеда видатним винаходом проголосувала більша кількість респондентів, ніж за всі інші винаходи разом узяті. Насьогодні велосипед є найпоширенішим транспортним засобом у світі, оскільки понад мільярд людей використовує його в цій якості. Велосипед здатний подарувати власникові відчуття свободи і надати прекрасну підтримку для здоров'я.

Як велосипед береже наше здоров'я

Катання на велосипеді комплексно впливає на більшість систем і органів нашого тіла, але про все по черзі.

Серце і кров

Двигун велосипеда образно можна уявити у вигляді нашого серця, адже зрештою саме його робота дозволяє нам крутити педалі й заставляє велосипед рухатися. Під час їзди на велосипеді ми можемо самостійно вибирати рівень навантаження на серцево-судинну систему залежно від настрою або фізичної форми.

В результаті періодичних тренувань або прогулянок на велосипеді зміцнюються серце і судини, підвищується загальна витривалість організму, що дозволить нам менше втомлюватися протягом дня і добре висипатися. Значно скорочується вірогідність ішемічних змін міокарду і ризик здобуття інфаркту. Фізичне навантаження скорочує концентрацію «шкідливих» ліпопротеїдів (дуже низької щільності) і підвищує вміст «корисних» (високої щільності), що перешкоджає розвитку атеросклерозних змін судин.

Катання на велосипеді на свіжому повітрі сприяє інтенсивній вентиляції грудної клітки і навіть тих ділянок легенів, які зазвичай знаходяться у стиснутому стані. Збагачене киснем і аероіонами свіже повітря парку змусить Вас забути про головний біль і смог. Кров із високим вмістом кисню (оксигенована кров) чудово забезпечить потреби головного мозку і м'язів, і Ви відчуєте прилив нових сил.

Опорно-руховий апарат
 
На відміну від бігу 70 - 80% ваги тіла приходиться на сідло, кермо і педалі, що значно розвантажує великі суглоби і знімає зайве навантаження з хребта. Окрім цього хрящі на поверхнях суглоба, завдяки постійним колоподібним рухам зміцнюються і нарощуються. А під час бігу вони більшою мірою трамбуються і розплющуються.

При правильній посадці на сидінні, коли верхня частина тулуба ледве нахилена, м'язи спини знаходяться в тонусі й стабілізують корпус. Рухи, що повторюються, зміцнюють поперекову ділянку і тренують глибокі маленькі м'язи, розташовані в хребцях, чого важко добитися при інших видах фізичної активності. Така зміцнююча дія перешкоджає виникненню хребетних гриж і радикулітів.

Через декілька тижнів після їзди на велосипеді Ви зможете відчути, як зміцніли Ваші ноги. І якщо раніше доводилося їх волочити, то тепер інколи хочеться куди-небудь заплигнути. Все через те, що велосипедні прогулянки тренують не лише м'язову витривалість, але й силові якості м'язів.

Інші системи

Скинути зайву вагу? Немає проблем. Під час тривалих аеробних тренувань активізується обмін жирових речовин. При показниках пульсу приблизно від 60 до 65 відсотків максимальної частоти (220 мінус вік) у новачків 60% енергії виробляється з жирових відкладень, а в тренованих - ще більше. Для цього краще всього підійде тривалість їзди більше 45 хвилин.

Крім того, їзда на велосипеді на свіжому повітрі зміцнює імунну систему. Проте відразу такий ефект не виявиться, потрібен час. Але якщо Ви звикнете до постійних прогулянок, то самі не помітите, як станете здоровими.

Велосипед зможе зміцнити Ваш вестибулярний апарат. Постійно змінюючи фокусування погляду, тренуються м'язи ока, що запобігає порушенням зору. Підвищиться апетит, а у курців легені швидше очистяться від тютюнових смол.

Катання на велосипеді сприяє виробленню гормонів радості (ендорфінів та енкефалінів), і поганий настрій відразу зникає. Різні види катання: від екстремальних видів і фрістайлу до спокійних утихомирених прогулянок, підійдуть під будь-який настрій або характер. Можна кататися поодинці або з друзями. Не потрібні майданчики та інвентар, їдьте, світ за очі, і повертайтеся відпочившими!

Велосипед здатний зробити нас кращими

Якщо поглянути на спосіб життя закордонних людей, то можна помітити, що велосипед став для них не лише засобом пересування, який витісняє автомобілі, але й чимось більшим. Мабуть, для багатьох із них він став символом нового способу життя. Способу життя здорової людини і душевно, і фізично. Іноземці давно оцінили переваги велосипеда і для особистого здоров'я і для екології всієї держави. Створена в зарубіжних країнах спеціальна інфраструктура (велосипедні доріжки, стоянки, можливість взяти у тимчасове користування тощо) дозволяє людям використовувати сталевого коня практично постійно, куди б вони не прямували.

Звичайно, нам ще далеко до наших сусідів, і справа не лише в кліматі, інфраструктурі чи інших зовнішніх причинах. Проблема в нас самих: для нас машина не засіб пересування, а показник розкоші або символ досягнутих амбіцій, якими можна похвалитися перед іншим. Тому нам важко уявити бізнесмена, що вирушає на роботу на велосипеді, а не на «Хаммері», що є цілком звичним для Заходу. Такі уявлення, ймовірно, обмежують нас і заважають побачити і в собі, і у велосипеді щось більше.

Звичайно, велосипед не може вирішити справ, які виконує автомобіль, але може дозволити нам розширити наші можливості та отримати величезну користь. Хотілося б закінчити оповідання словами відомого письменника-фантаста Герберта Уеллса: «Коли я бачу дорослого на велосипеді, я спокійний за людство».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...