• Висока самооцінка покращує здоров'я

  • П'ятниця, 5 листопада 2010 року
Здорова критика може допомогти знайти свої помилки та зробити крок до власного вдосконалення. Проте приниження власної гідності шкодить здоров'ю, і не тільки психічному. Люди, які мають більш високу самооцінку, захищають серце та покращують роботу імунітету.

Висока самооцінка та впевненість в своїх силах приносить відчуття безпеки, повідомляє New Scientist. В сучасному світі це більшою мірою соціальна захищеність, а не захист від фізичної небезпеки. Але крім цього відчуття власної гідності може безпосередньо позначитися на нашому здоров'ї.

Група вчених з Університетів Нової Зеландії, США та Канади провели серію досліджень, в яких взяли участь 184 людей. Суть експериментів полягала у визначенні відповідності самооцінки людини до тонусу блукаючого нерва.

В одному експерименті люди отримували помилкові відгуки про особливості їхнього інтелекту та особисті якості з метою підвищити або, навпаки, занизити їх самооцінку. У другому - досліджувані самостійно висловлювали думку про себе протягом 2 тижнів. За цей час дослідники визначали активність парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи за тонусом блукаючого нерва.

Парасимпатична та симпатична система є антиподами. Якщо дія симпатики характеризується як «бий, біжи», то парасимпатична нервова система, навпаки, перешкоджає стресу, аутоімунним та запальним реакціям, посилює відновлення та обмін речовин. Блукаючий нерв заспокоює серцевий ритм і зменшує навантаження на серце.

Так ось, вчені виявили кореляцію високої самооцінки до підвищення тонусу блукаючого нерва. І хоча зв'язок був не абсолютним, однак, це перші досліди в цьому напрямі.

Психолог Енді Мартенс вважає, що найнадійніший спосіб підвищити самооцінку - це відчувати підтримку близьких людей, родичів або друзів. Це, на його думку, має більш відчутний ефект, ніж власна позитивна думка про себе.

Висновок: низька самооцінка - це більше, ніж просто поганий настрій, це може призвести до захворювань у майбутньому.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...