• Обливання холодною водою - шлях до здорового тіла та духу

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Субота, 2 жовтня 2010 року
Напевно, багато хто з нас бачив на вулиці або в інших місцях людей, які обливаються холодною водою. Ця процедура є однією з найпростіших, вона не вимагає фінансових витрат і в той же час є ефективною для зміцнення здоров'я та підвищенні імунітету організму. Нижче ми зупинимося на самому методі обливання холодною водою.

Що ж все-таки відбувається в організмі людини під час обливання водою? Подразнення шкірних рецепторів при обливанні холодною водою викликає реакцію, схожу на стрес, виділяються гормони "боротьби і стресу" симпатоадреналової системи. Після такої процедури під впливом гормонів і активації нервової системи в організмі людини спостерігається розширення судин в м'язах і в серці, звуження судин в селезінці. Кров збагачується гормонами, еритроцитами, гемоглобіном, лейкоцитами та лімфоцитами.
 
В результаті регулярного обливання холодною водою активізується імунна система людини, а також виникає потужний ефект оздоровлення. Вода забирає з собою негативну енергію, отриману в суспільстві від чужих біополів. Відбувається також очищення тіла від шлаків, оскільки прискорюється обмін речовин. Стають активними БАТ (біологічно активні точки) в організмі людини, а також нормалізується кровообіг, розщеплюються жири та целюліт.

В результаті регулярного та правильного обливання холодною водою в людина має гарний настрій, підвищується тонус. Відразу після процедури з'являється приємне відчуття тепла та бадьорості. Одним словом, поліпшується фізичне та моральне самопочуття людини.

Як потрібно проводити процедуру обливання водою? Найкраще це робити вранці, коли тіло розігріте після сну. Початківцю, можливо, буде важко переступити через власний страх перед крижаною водою, тому можна починати з часткового обливання тіла - обличчя, рук, ніг, з часом збільшуючи площу контакту тіла з водою. Існує також інший варіант: почати обливання всього тіла водою кімнатної температури. Для цього необхідно з вечора набрати 2-3 відра води, яка до ранку стане 18-22 ° С.

Однак оздоровчий ефект від процедур зростає при збільшенні різниці температури тіла та води, тому після 10-15 днів необхідно поступово знижувати температуру води до ≈ 10 ° С. Обливатися необхідно кожен день без пропусків. Температура повітря при обливанні повинна бути не надто низькою, приблизно 17-20 ° С, тобто тіло не повинно замерзнути чи переохолодитися до того, як Ви виллєте 2-3 відра холодної води на голову. Після водних процедур витріться рушником, на цьому вони закінчені.

Безпосередньо перед процедурами важливо морально налаштуватися на їх виконання, усвідомити, наскільки обливання водою корисно для Вас. Можливо, Ви знайдете собі 1-2 однодумців. Виконання процедур колективно допоможе подолати лінь і буде сприяти систематичності цих занять. У літній період, коли вода, можливо, недостатньо холодна, можете додати в неї лід.

Обливання водою додасть Вам бадьорості на цілий день. Ця процедура стане невід'ємною частиною Вашого здорового способу життя. Якщо Ви зможете перемогти себе, свій страх і лінь, то обливання водою зробить Вас здоровіше морально та фізично.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...