• Наявність нормального індексу маси тіла не означає наявність здоров'я

  • Четвер, 9 грудня 2010 року
Індекс маси тіла (ІМТ) добре відомий як показник здоров'я. ІМТ - вага в кілограмах, розділена на квадрат росту в метрах.

Нам говорять, що ІМТ 18.5 є нормою, в той час як ІМТ від 25.0 до 29.9 перевищують норму, а 30 і вище є показником надлишкової маси тіла. Недоліків у ІМТ багато. Один з них полягає в тому, що ІМТ нічого нам не говорить про статуру.

Можна бути здоровим, в хорошій формі, з добре розвиненою мускулатурою і при цьому ІМТ може розцінити, що Ви як маєте надлишкову вагу або навіть ожиріння. Крім того, Ви можете бути кволим, мати низьку м'язову масу, і будете класифіковані як здоровий. Неможливо судити про здоров'я, використовуючи ІМТ.

Інша проблема з ІМТ - те, що він нічого не говорить нам про розподіл ваги (зокрема жирової клітковини) в тілі. Розуміння важливості цього сприяє той факт, що розподіл ваги на талії (особливо всередині живота), пов'язаний з такими захворюваннями, як хвороби серця та цукровий діабет 2 типу. З іншого боку, жирова клітковина під шкірою ніг або рук, не є особливим чинником ризику для погіршення здоров'я.

Визнання того, що черевний жир є фактором ризику, призвело до збільшення популярності таких показників, як окружність талії та співвідношення талії й стегон.

Однак, документ, опублікований в кінці липня в Deutsches Arzteblatt International points, говорить, що такі показники застосовні лише до людей, які за ІМТ класифіковані як ті, що"мають надлишкову вагу" або "повні".

Автори спробували використовувати показник об'єму талії в оцінці ризику розвивається діабету в людей з нормальним ІМТ. Вони також порівняли ризик у людей, що мають надмірну вагу і страждаючих на ожиріння, але чия окружність талії була не особливо велика. Дослідники оцінили більш ніж 25 000 чоловіків і жінок у віці 35 - 65 на протягом восьми років.

У чоловіків середня окружність талії становила 93 см. У жінок 78 см. Як серед чоловіків, так і серед жінок найнижчий ризик діабету відзначався при показнику об'єму талії нижче середнього, а також при ІМТ менше 25.

У чоловіків з більш низькими показниками окружності талії, але високим ІМТ, в порівнянні з групою низького ризику, в 2.26 рази більш ймовірно виникне діабет 2 типу. При високих показниках об'єму талії і великим ІМТ, майже в 5 разів більш ймовірно розвинеться діабет 2 типу

Ну а що буде в тих, хто має нормальний ІМТ і більш високий показник об'єму талії? У цих людей у 3.62 рази більш ймовірно розвинеться діабет.

Подібна картина спостерігалася й серед жінок: при низькому показнику об'єму талії і великому ІМТ, не було виявлено статистично істотного підвищення ризику діабету. Однак, при високому показнику об'єму талії і нормальному ІМТ в 2.74 рази більш ймовірно розвинеться діабет, ніж при нормальному ІМТ і низькому показнику об'єму талії.

Ось кілька цитат авторів цього дослідження:

"Відносний ризик розвитку цукрового діабету 2 типу серед людей з низьким або нормальною вагою (ІМТ менше 25), в кого була велика окружність талії, був, принаймні, настільки ж високий, як і в огрядних людей (ІМТ 25.0 до 29.9) з малою окружністю талії ".

"Ці результати означають, що окружність талії - важлива інформація для оцінки ризику розвитку діабету, особливо серед людей з низькою або нормальною вагою або ІМТ".

Це - одна з причин, по якій я написав свою останню книгу, "Звільнення талії".

Лікар Джон Бріффа - проживає в Лондоні, він є автором робіт, а також займається питаннями харчування та лікування природними засобами. Його вебсайт - Drbriffa.com

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...