• Алкогольні коктейлі: натиснути на газ і гальма одночасно

  • Неділя, 2 січня 2010 року
Алкогольні енергетичні коктейлі мають велику популярність серед молоді, оскільки дозволяють відчувати бадьорість і водночас мають п'янку дію. Однак саме таке поєднання виявляється дуже шкідливим для організму і може призвести до фатальних наслідків.

Окрім відносно високих доз алкоголю (близько 12%) так звані енергетичні коктейлі містять різні стимулятори на зразок кофеїну і рослинних екстрактів, які змушують серце працювати більш інтенсивно. В коктейлях міститься до 160 мг кофеїну. Це більше, ніж у чашці розчинної кави - 60-75 мг або заварної - 90-120 мг.

Парадоксальні ефекти коктейлів зумовили їх високу популярність. Серед американської молоді вони отримали назву «кокаїн у банці». Один з дослідників алкогольних коктейлів Мері Клер О'Брайен сказала, що дія напоїв нагадує ситуацію, коли «натискають на газ і гальма автомобіля одночасно».

Американські лікарі вважають, що алкогольні коктейлі становлять небезпеку для здоров'я. Вже зафіксована чимала кількість випадків смерті абсолютно здорових молодих людей від вживання подібних напоїв.

Американська FDA (Адміністрація з продуктів і ліків) забороняє поєднувати кофеїн з алкоголем. Однак виробники напоїв раніше стверджували про їх повну безпеку. На даний момент FDA переоцінює ступінь небезпеки алкогольних коктейлів.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...