ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У води Китаю скидають величезну кількість хімікатів

Велика Епоха

За даними нещодавно опублікованого звіту про 10-річне дослідження вмісту антибіотиків у навколишньому середовищі в Китаї, стало відомо, що величезна кількість хімікатів викидається у водний простір. Це створює довгострокову загрозу для здоров'я населення.

#img_center_nostream#Інститут геохімії в Гуанчжоу, за підтримки Китайської академії наук, перевірив 58 дренажних зон у Китаї, виявивши високу концентрацію антибіотиків у водному середовищі. У густонаселених районах біля річки Хайхе і Перлової річки було виявлено вміст більше 80 кг антибіотиків на квадратний кілометр.

Китай є найбільшим виробником і споживачем антибіотиків у світі, як вказується у звіті, при тому що в 2013 році обсяг споживання становив 162 000 тонн. 48% із цього числа вжили люди, решта пішла на ветеринарні потреби, йдеться у звіті.

Це дослідження розкрило 36 звичайних видів антибіотиків, які використовуються і скидаються як відходи в Китаї, серед них найбільш поширений амоксицилін. Ці хімікати головним чином впливають на водні ресурси, тому що вони з сечею і фекаліями скидаються в навколишнє середовище.

Китай не має системи нагляду за виробництвом і скиданням антибіотиків. «Загальна картина використання антибіотиків у нашій країні була таємницею, тому що немає даних, затверджених на державному рівні», — сказала Сяо Юнхун, професор із Медичного університету Чжецзян, згідно з інформацією, опублікованою державним ЗМІ Life Times.

Раніше, в 2008 році, професор Сяо і її дослідницька група показали, що в Китаї в той час загальний обсяг використання антибіотиків становив від 150 000 до 200 000 тонн на рік. А інший звіт від Східного університету науки і техніки Китаю в травні 2014 року показав, що поверхневі води Китаю містять 68 видів антибіотиків.

Один із найбільш істотних впливів, викликаних поширенням антибіотиків, — це стійкість до ліків. Згідно з державним міжнародним радіо Китаю (CRI — China Radio International), понад 80 тис. людей щорічно помирають у Китаї через проблеми опору їхнього організму до ліків, і це число до 2050 року може підскочити до 1 млн, як повідомляє CRI.

У квітні цього року співробітники Університету Фудань у Шанхаї перевірили понад 1 тисячу дітей віком від 8 до 11 років, і в більше 58% із них виявили антибіотики в сечі. У більше ніж чверті дітей було виявлено понад 2 види антибіотиків, а у деяких знайшли шість — як ті, що були призначені для людей, так і для тварин.

Китайський пульмонолог Чжун Наньшань раніше повідомив китайським ЗМІ, що не став би їсти «небувало величезну рибу» через антибіотики. «Мене турбує те, що ця риба виросла такою великою тому, що їй згодували дуже багато антибіотиків. Я волів би з'їсти маленьку рибу», — сказав Чжун.

Лу Чень, Велика Епоха