ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під Києвом добуватимуть біогаз із харчових відходів

Велика Епоха

У Київській області, поблизу селища Димер, почнеться виробництво біогазу з харчових і органічних відходів. Сортування сміття покращить екологічну ситуацію в Київській області, а біопаливо стане альтернативним джерелом енергії, повідомляє «Обозреватель».

#img_center_nostream##img_center_nostream#На території полігону площею 8 га поблизу селища Димер планується встановити сортувальну лінію з кількома транспортерами — для скла, пластику, металу та паперу. Відібрані харчові відходи підуть на поховання — з них і будуть видобувати біопаливо. Ці відходи всиплять у котлован, висланий зсередини плівкою. Через кожні 2 м у котловані прокладуть труби для збору газу, який утворюється в процесі компостування (розкладання) харчових відходів. Після заповнення котловану його закриють і встановлять турбіну для виробництва газу.

Компанія «Екобіопол», яка орендує полігон твердих побутових відходів з 2012 року, є ініціатором цього проекту.

На полігон завозиться як побутове сміття з селища Димер, так і промислові і будівельні відходи київських підприємств. Поки що «Екобіопол» тільки готується до біогазового виробництва. Незабаром на звалищі запрацюють електронні ваги, які дозволять точно визначати вагу ввезених відходів.

Як зазначають ініціатори видобутку біопалива, на звалищі контролюють дотримання санітарних норм, для чого регулярно проводять аналіз ґрунтових вод із трьох пробурених свердловин.