• Фільм про видалення органів визнали кращою документальною картиною

  • П'ятниця, 21 листопада 2014 року
Скріншот з документального фільму про видалення органів у живих в'язнів совісті «Давиди і Голіаф». Фільм був визнаний кращою документальною картиною на Міжнародному кінофестивалі в Гамільтоні в Канаді 9 листопада 2014

Скріншот з документального фільму про видалення органів у живих в'язнів совісті «Давиди і Голіаф». Фільм був визнаний кращою документальною картиною на Міжнародному кінофестивалі в Гамільтоні в Канаді 9 листопада 2014

Девід Кілгур, колишній член парламенту і колишній держсекретар (по Азіатсько-Тихоокеанському регіону) Канади, дає інтерв'ю в фільмі «Давиди і Голіаф»

Девід Кілгур, колишній член парламенту і колишній держсекретар (по Азіатсько-Тихоокеанському регіону) Канади, дає інтерв'ю в фільмі «Давиди і Голіаф», скріншот

Дейвід Мейтас, канадський адвокат з прав людини, дає інтерв'ю в фільмі «Давиди і Голіаф»

Дейвід Мейтас, канадський адвокат з прав людини, дає інтерв'ю в фільмі «Давиди і Голіаф», скріншот

На 9-му Міжнародному кінофестивалі в Гамільтоні, Канада, фільм «Давиди і Голіаф», який викрив видалення органів у живих послідовників вчення Фалуньгун у Китаї, отримав приз за кращий документальний фільм.

Темою фільму «Давиди і Голіаф» є розслідування видалення органів у Китаї, яке провели канадський правозахисник Девід Мейтас і колишній держсекретар Канади (по Азіатсько-Тихоокеанському регіону) Девід Кілгур. Фільм містить інтерв'ю з цілим рядом пацієнтів, які отримали в Китаї пересаджені органи.

«Це приголомшливий документальний фільм, воістину неймовірно сумний і страхітливий. Всім нам, хто його подивився, він сподобався. Тому вибрати кращий документальний фільм виявилося просто», — сказав Нейтан Фліт, адміністративний директор кінофестивалю.

У березні 2006 року два свідки розповіли, що в Суцзятуні, передмісті міста Шеньян в північно-східній провінції Китаю Ляонін, були затримані послідовники Фалуньгун. За їхніми словами, затриманих послідовників цього вчення тримають як свого роду банк живих органів, і у них видалять органи, якщо вони будуть підходити для пацієнта, який захоче зробити трансплантацію. Пізніше з'явилися й інші свідчення.

Фалуньгун — це духовна практика, заборонена і переслідувана Комуністичною партією Китаю з липня 1999 року. Згідно з оцінками, в Китаї були затримані мільйони її послідовників, де їх, як правило, піддають тортурам і «промиванню мізків». Інформація про це переслідування зазнає жорсткої цензури компартією. На багатомовному сайті, який ведуть послідовники цього вчення (minghui.org), щодня публікуються новини про випадки переслідування в Китаї.

Мейтас і Кілгур провели незалежне розслідування, зібравши додаткові докази і свідчення свідків, і в липні 2006 року опублікували звіт. Після виходу звіту вони в 2009 році випустили книгу «Криваві жнива». У липні 2012 року вийшла книга «Державні органи» під редакцією Мейтаса і д-ра Торстена Трея. У ній додатково викладено розслідування про те, як китайські державні інститути були залучені у видалення органів.

Із звіту Кілгура і Мейтаса випливає, що між 2000 і 2005 роками в Китаї були проведені приблизно 41500 операцій з пересадки органів, для яких джерела органів залишилися не з'ясованими. Вони дійшли висновку, що джерелом для цих трансплантацій були, швидше за все, послідовники Фалуньгун. Американський дослідник і журналіст Ітен Гутманн підрахував, що з 2000 по 2008 роки заради органів були, судячи з усього, вбиті приблизно 65 тисяч послідовників Фалуньгун.

Кілгур і Мейтас окремо були номіновані на Нобелівську премію миру 2010 року за їхню роботу щодо викриття видалення органів у Китаї.

Режисер цього документального фільму Лі Юньсян розповів, наскільки був вражений, коли вперше дізнався про видалення органів у живих людей: «Спочатку мені було важко це прийняти, оскільки це виклик основним принципам моральності людства. З часом було виявлено більше доказів. Я зрозумів, що це дійсно відбувається».

Лі додав: «Я переконливо раджу глядачам переглянути фільм спокійно від початку до кінця. Поміркуйте про представлені у фільмі докази і використовуйте своє власне судження».

Директор кінофестивалю Нейтан Фліт висловив надію, що фільм зможе надихнути більше людей в світі і зупинить злочини проти людства. «Саме про такий фільм всі повинні дізнатися, щоб більше людей зрозуміли, що це відбувається і як це відбувається. Такого роду речі потрібно зупинити», — сказав він.

Міжнародний кінофестиваль пройшов в Гамільтоні (Онтаріо, Канада) з 3 по 9 листопада, в ньому брало участь 140 фільмів з усього світу.

«Давиди і Голіаф» — один з фіналістів Онлайн-кінофестивалю Viewster. З 13 по 27 листопада фільм доступний для безкоштовного перегляду на сайті фестивалю.

Плакат документального фільму «Давиди і Голіаф»

Плакат документального фільму «Давиди і Голіаф»

Чжоу Хан і Чжан Сяоцин, Велика Епоха


Читайте також:
Європарламент засудив насильницьке видалення органів у Китаї
Проти вилучення органів підписалися близько півмільйона людей
За розслідування про видалення органів дали нагороду
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...