• Три дрібниці, які показали дух гонконгців

  • Понеділок, 3 листопада 2014 року
Демонстрантка-волонтер ретельно очищає простір між цеглинами неподалік від дороги в Центральному районі Гонконгу, яку зайняли демонстранти на підтримку демократії, 9 жовтня 2014 року. За словами жінки, її ніхто не просив цього робити. Вона просто подумала, що комусь слід прибрати. Деякі протестувальники добровільно це роблять

Демонстрантка-волонтер ретельно очищає простір між цеглинами неподалік від дороги в Центральному районі Гонконгу, яку зайняли демонстранти на підтримку демократії, 9 жовтня 2014 року. За словами жінки, її ніхто не просив цього робити. Вона просто подумала, що комусь слід прибрати. Деякі протестувальники добровільно це роблять. Фото: Бенджамін Частін/Велика Епоха

Фотограф «Великої Епохи» Бен Частін ділиться уривками із життя руху «Займемо центр».

1. Жінка, що прибирає сміття


Гонконг, новини Китаю, займемо центр Три факти про рух «Займемо центр»

Фото: Бенджамін Частін/Велика Епоха

Після кількох тижнів перебування в Гонконзі я був уражений тим, наскільки жителі Гонконгу люблять свою країну.

Я часто чую від багатьох людей, наскільки палко вони люблять і переживають за свою країну, але ніколи в житті я не бачив нікого, хто б підкріплював свої слова справами.

Аж до того, доки не зустрів цю жінку, що прибирає сміття.

Вона ретельно виймала і вимітала недокурки та інше сміття, що застрягло між цеглинами по дорозі, що веде до Центрального округу Гонконгу.

За словами жінки, її ніхто не просив цього робити. Вона просто подумала, що хтось повинен взяти на себе обов'язок зробити це місце бездоганно чистим.

Коли я запитав у неї, чому вона вирішила взяти на себе цю відповідальність за своєю власною волею, вона сказала: «Тому що я люблю свою країну і хочу бути впевненою, що про неї потурбувалися».

Я спостерігав за нею ще кілька хвилин.

На очі навернулися сльози.

2. Протестувальники о 3 ранку


Демонстранти, які протестують на підтримку демократії, в масках тримають знаки у формі щитів у Монг Кок, Гонконг, 7 жовтня. Групи хакерів в інтернеті підтримували протестувальників, здійснюючи хакерські атаки на служби китайського режиму

Демонстранти, які протестують на підтримку демократії, в масках тримають знаки у формі щитів у Монг Кок, Гонконг, 7 жовтня. Групи хакерів в інтернеті підтримували протестувальників, здійснюючи хакерські атаки на служби китайського режиму. Фото: Бенджамін Частін/Велика Епоха

Коли ми з Меттом (журналіст «Великої Епохи» Меттью Робертсон) ішли додому о 3 годині ночі у тьмяно освітленому місці після роботи над репортажем із гонконгської акції протесту, то зустріли трьох хлопців, які наближалися до нас.

Вони пройшли повз, і кожен із них озирнувся, аби на нас подивитися.

Спочатку я трохи злякався, а потім подумав: «Ех, треба було їх сфотографувати».

Метт, мабуть, прочитав мої думки, тому що він запитав їх китайською мовою, чи не проти вони попозувати для фото, а вони відповіли, що із задоволенням.

Ми запитали їх про те, чим вони займаються, і вони сказали, що добровільно патрулюють район і захищають протестувальників від найманих головорізів, що створюють демонстрантам проблеми.

До речі, про це якраз і написано на їхніх дошках китайською мовою.

Ми трохи поговорили і потім пішли далі.

3. Поліція сміється разом із протестувальниками


Демонстранти, які виступають на підтримку демократії, мирно спілкуються із гонконзькими поліцейськими в Центральному окрузі 5 жовтня 2014 року

Демонстранти, які виступають на підтримку демократії, мирно спілкуються із гонконзькими поліцейськими в Центральному окрузі 5 жовтня 2014 року. Фото: Бенджамін Частін/Велика Епоха

Після сильних переживань, пов'язаних із поліцією, які в мене були за день до цього, якось я проходив повз темний закуток, де побачив кількох людей, що там зібралися.

Я вирішив підійти подивитися, що відбувається, і побачив кількох демонстрантів, які сміялися разом із двома поліцейськими.

Не знаю, про що вони говорили, але, судячи по всій цій сцені, здавалося, що всі розбіжності вони відклали в бік.

Мені в голову прийшла думка, що в них є одне спільне: всі вони — гонконгці, що хочуть, аби ситуація була вирішена мирно.

Бенджамін Частін, Велика Епоха


Читайте також:
Сі Цзіньпін завадив здійснити в Гонконзі бойню а-ля «Тяньаньмень»
10 способів зрозуміти гонконзький рух «Займемо центр» (частина 1)
Якою бачать революцію у Гонконзі китайці?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...