• Відоме китайське ЗМІ перевірить антикорупційна служба

  • Вівторок, 14 жовтня 2014 року
Цього літа найважливіше державне ЗМІ CCTV піддали ґрунтовній корупційній перевірці. Тепер об'єктом іншої перевірки став рупор партії «Женьмінь жибао». Ці дві події, схоже, спрямовані на члена Постійного комітету Політбюро Лю Юньшаня, що завідує в Китаї ЗМІ та пропагандою. 

162997985-676x450.jpg

Член Постійного комітету Політбюро КПК Лю Юньшань у Великому залі народних зібрань у Пекіні 3 березня 2013 року. Антикорупційна кампанія в Китаї перевірить «Женьмінь жибао». Передбачається, що мішенню розслідування є Лю Юньшань. Фото: Goh Chai Hin/AFP/Getty Images

Китайське управління із боротьби з корупцією — Центральна комісія з дисципліни та інспекцій (ЦКДІ) — 5 жовтня повідомила, що готується «особлива перевірка» шести підрозділів «Женьмінь жибао», включаючи три місцеві відділення і три дочірні газети та компанії. 

Відповідно до вищевказаного повідомлення, нещодавно пройшла зустріч, яка мала пояснити майбутню перевірку. На зустріч було направлене послання від секретаря ЦКДІ Ван Цішаня, покликане донести до присутніх, якого великого значення цьому розслідуванню надає центральна влада. 

Інспекція має намір перевірити видання за такими критеріями, як «виконання політики і принципів партії», «чисте правління», «проплачені новини та новинне здирство», «вербування», «особисті умови керівництва» тощо. 

Перед цією перевіркою в керівництві «Женьмінь жибао» відбулися значні кадрові зміни. У квітні цього року за п'ять днів замінили чотирьох високих керівників «Женьмінь жибао», включаючи президента газети, віце-президента, головного редактора і заступника головного редактора. 

Цього літа під час розслідування справ Центрального телебачення Китаю (CCTV) ЦКДІ забрав приблизно двадцятьох його співробітників для проведення розслідування, зокрема, фінансового директора каналу Го Чженьсі й відомого телеведучого Жуй Ченган. Понад сто співробітників були залучені для надання допомоги в розслідуванні. 

Завідувач пропагандою Лю Юньшань був замішаний у кількох нещодавніх корупційних скандалах. Як повідомляє у своєму жовтневому випуску гонконзький журнал Chengming, Лю та його сім'я були учасниками в особливо великій корупційній схемі, пов'язаній із мінералами в його рідній провінції Шаньсі та Внутрішній Монголії, де він протягом 20 років був чиновником. 

Лю також згадувався у справі про хабарництво, пов'язаній із тайваньським серіалом, купленим CCTV за вкрай високою ціною, повідомило 3 жовтня тайваньське Storm Media Group. 

В їхньому репортажі йшлося, що двоє тайваньських кіно- і телепродюсерів дали хабар синові Лю, тодішньому голові Управління пропаганди, і Цзя Цінліню, тодішньому голові Китайської народної Політичної консультативної конференції, для того, аби продати CCTV 800 серій телесеріалу під назвою «Незабутні спогади». 

Тайваньці купили серіал за ціною $3000 за кожну серію у Formosa Television (FTV) у Тайвані, і продали їх CCTV по $6000 за серію. Але, згідно із записами CCTV, серіал був куплений по $18000 за серію, йдеться в репортажі із посиланням на анонімне джерело в компанії.

Незрозуміло, куди пішла різниця майже в $10 млн. Згідно з репортажем, Лю і Цзя були мішенню того розслідування, хоча китайська влада цього і не підтвердила. 

Лю працював директором Управління пропаганди ЦК КПК понад 10 років, із 2002 до 2012 року, і продовжує завідувати пропагандою у ЗМІ завдяки своїй новій посаді голови Центральної комісії керівництва із побудови духовної цивілізації КПК. 

Лю — близький союзник колишнього лідера КПК Цзян Цземіня, який обіймав цю посаду із 1993 по 2003 рік, і ще протягом 10 років зберігав свій вплив в уряді, перш ніж вийшов на сцену нинішній лідер КНР Сі Цзіньпін. 

Антикорупційна кампанія Сі підрізала крила фракції Цзяна, звільнивши велику кількість чиновників, які мають зв'язки з ним і з його групою інтересів, включаючи колишнього главу Міністерства громадської безпеки Чжоу Юнкана і колишнього віце-голову Центральної військової комісії Сюй Цайхоу

Лу Чень, Велика Епоха 


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...