• Голова адміністрації Гонконгу погорів на корупції

  • Середа, 15 жовтня 2014 року
Голові адміністрації Гонконгу, що потрапив під град критики, Лян Чженьїнові нанесли ще один удар. Завдяки секретному документу розкрилося те, що він привласнив мільйони з таємних виплат від австралійської інженерної компанії UGL. Ця скандальна інформація проникла в газети лише за два дні до того, як члени адміністрації Ляна мали сісти за стіл переговорів із лідерами студентів із демократичних протестів у Гонконзі. 

Глава администрации Лян Чжэньин жестикулирует на пресс-конференции после своей программной речи в Гонконге 15 января 2014 года. Сообщается, что Лян присвоил миллионы от коммерческой сделки с австралийской инженерной компанией UGL, что вызвало рост возмущения

Глава адміністрації Лян Чженьїн жестикулює на прес-конференції після своєї програмної промови в Гонконзі 15 січня 2014 року. Повідомляється, що Лян привласнив мільйони від комерційної угоди з австралійською інженерною компанією UGL, і це викликало велике обурення громадськості. Фото: Philippe Lopez/AFP/Getty Images

Посилаючись на секретний контракт від 2 грудня 2011 року, Sydney Morning Herald повідомила, що UGL зобов'язалася у два заходи виплатити 4 млн фунтів стерлінгів ($6,5 млн) у 2012 і 2013 роках. Це сталося після того як компанія погодилася придбати активи британської компанії з управління майном DTZ, у якій Лян займав посаду директора і голови її діяльності в Азійсько-Тихоокеанському регіоні перед своєю відставкою 24 листопада 2011 року. 

Через чотири дні, 28 листопада, Лян оголосив, що балотується в голови адміністрації Гонконгу. А 25 березня 2014 року Лян виграв вибори. 

Лян отримав ці гроші, коли був головою адміністрації. 

На момент продажу компанія DTZ була неплатоспроможною, і тоді як Лян отримав близько 5% від покупної ціни, кредитори й акціонери компанії DTZ не отримали нічого. 

У відповідь на звинувачення в злочині Канцелярія глави адміністрації оприлюднила заяву про те, що отримана Ляном плата пов'язана із роботою, яку він виконував, коли ще керував DTZ, і що на той час він не займав державної посади і не був главою адміністрації. 

В цьому документі оговорювалося, що Лян «надаватиме ту допомогу в просуванні UGL Group і DTZ Group, яку UGL може обґрунтовано вимагати, включаючи, але не обмежуючись тим, аби час від часу виступати в якості арбітра і радника». 

Згідно із цим формулюванням, оплата, схоже, не обмежується послугами, які Лян надавав до відходу з компанії. 

Обурення 


У політиків і громадян Гонконгу це викликало обурення. 

Клаудія Мо, член законодавчого органу із Громадянської партії, сказала, що це очевидно, що Лян отримував гроші за свої майбутні послуги, і вона розраховує оголосити Ляну в законодавчому органі імпічмент, повідомляє китайськомовний сайт DWnews. 

Фредерік Фин, член законодавчого органу від Гонконгської Асоціації за демократію і народний добробут, підтримав заклик до імпічменту. 

Сід Хо, парламентар від Лейбористської партії, в ефірі гонконзького телеканалу TVB висловив рішучий протест: «Лян одночасно працює на двох роботах та отримує дві зарплати? Чи прийме народ Гонконгу той факт, що крім служби посадовою особою, Лян також працює в компанії?»

«Це серйозний конфлікт інтересів, і Лян не задекларував цього, й одночасно з цим привласнював гроші. Ми, народ Гонконгу, не можемо погодитися з такою корупцією», — сказав Хо. 

Сін Чун-кай, парламентар від Демократичної партії, зазначив, що використає повноваження і привілеї Законодавчої ради і створить спеціальну комісію для розслідування діяльності Ляна і проситиме його піти у відставку, повідомляє Apple Daily. 

Бізнесмен Ненсі Яо в інтерв'ю «Великій Епосі» сказала: «Сподіваюся, це правда. Це відкриває Чженьїну непоганий спосіб піти у відставку. Ним багато хто незадоволений, і вони сподіваються, що він піде. Тому, можливо, його відхід охолодить пристрасті. ... Студенти не відчувають того, що він міг би відіграти якусь корисну роль у переговорах, і, можливо, Керрі Лам, ставши главою адміністрації, краще впорається із вирішенням проблем». 
 
Цінь Юйфей, Велика Епоха 


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...