• Голова Китаю не дав вчинити в Гонконзі криваву бойню

  • Фракція Цзян Цземіня прагнула влаштувати криваве придушення «парасолькового руху»
  • Вівторок, 4 листопада 2014 року
Член Постійного комітету Політбюро Чжан Децзян стоїть за Сі Цзіньпіном після того, як останнього офіційно призначили на пост керівника Комуністичної партії Китаю, Великий зал народних зібрань, 15 листопада 2012 року, Пекін. Гонконзькі журнали повідомили, що Чжан був учасником змови зі створення в Гонконзі заворушень, які мали створити проблеми Сі

Член Постійного комітету Політбюро Чжан Децзян стоїть за Сі Цзіньпіном після того, як останнього офіційно призначили на пост керівника Комуністичної партії Китаю, Великий зал народних зібрань, 15 листопада 2012 року, Пекін. Гонконзькі журнали повідомили, що Чжан був учасником змови зі створення в Гонконзі заворушень, які мали створити проблеми Сі. Фото: Lintao Zhang/Getty Images

Гонконгські ЗМІ повідомляють, що одна із фракцій Комуністичної партії Китаю (КПК) спробувала скористатися нещодавніми подіями, аби влаштувати в Гонконзі щось на кшталт «бійні на Тяньаньмень». Згідно з повідомленнями, мета такого кровопролиття — позбавити влади лідера партії Сі Цзіньпіна, і це підкріплюється попередніми публікаціями «Великої Епохи».

В новому листопадовому номері гонконзький журнал Frontline процитував джерело в Пекіні, що надало секретну інформацію про стан справ у компартії Китаю, і яке сказало, що член Постійного комітету Політбюро Чжан Децзян хотів перетворити придушення 28 вересня гонконзькою поліцією демократичних демонстрантів на другу «бійню на Тяньаньмень». Стаття Frontline, що доступна лише у друкованому виданні журналу, була процитована розташованим у США новинним сайтом китайською мовою Aboluowang.

Чжан є головою Постійного комітету ВЗНП (Всекитайських зборів народних представників, законодавчого органу компартії, який механічно штампує рішення) і тримає партійний портфель зі справ Гонконгу та Макао. Чжан — близький союзник колишнього голови компартії Китаю Цзян Цземіня

За словами джерела в Пекіні, лояльна Цзян Цземіню фракція вважала, що якби в Гонконзі на очах у всіх світових ЗМІ сталася бійня, то це означало би кінець правління Сі Цзіньпіна.

Як раніше повідомляла «Велика Епоха», фракція Цзяна прагнула змістити Сі ще до його вступу на посаду. Частиною стратегії фракції Цзяна було влаштувати в Гонконзі заворушення як спосіб створити Сі проблеми. Про це «Велика Епоха» вперше повідомила 3 грудня 2012 року, покладаючись на джерела всередині партії.

Знову ж базуючись на джерелах у партії, «Велика Епоха» повідомила у 2014 році, ще до початку протестів демократичного руху «Займемо центр», що фракція Цзяна прагне розпалити в Гонконзі кровопролиття як спосіб для повалення Сі.

Після того як гонконзька поліція в ніч на 28 вересня випустила в демонстрантів десятки залпів сльозогінного газу, Сі віддав накази, в яких заборонив насильницький розгін протестувальників, повідомив Frontline.

У ЗМІ просочилася інформація, що в наказі Сі урядові Гонконгу йдеться: «Категорично забороняється відкривати вогонь. Хіба урок „4 червня“ був недостатньо глибоким? Хто дасть дозвіл стріляти, буде знятий із посади! Навіть сльозогінний газ не треба було використовувати. Гаразд уже, нехай, якщо це вже зроблено. Коли людей це не відлякало, просто йдіть. Стан уже погіршився до цієї міри, і це ваша робота — з'ясувати, як вирішити проблему. В цілому, ніколи не дозволяйте кровопролиття. Намагайтеся завоювати підтримку громадськості. Справи Гонконгу обов'язково слід погоджувати з народом Гонконгу».

Досвідчений політичний коментатор, ведучий колонки та історик компартії Китаю Лін Баохуа 25 жовтня опублікував у Taiwan People News статтю-думку, де стверджує, що центральна влада не хотіла кривавого інциденту в Гонконзі.

«Якби Пекін не зупинив [насильство], то, знаючи вовчу натуру [голови адміністрації Гонконгу] Лян Чженьїна, той би вже давно влаштував різанину», — написав Лінь.

За словами Ліня, відсутність рішучих дій проти демократичного руху «Займемо центр» відображає те, що у верхівки компартії Китаю думки розділилися

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
10 способів зрозуміти гонконзький рух «Займемо центр» (частина 1)
Якою бачать революцію у Гонконзі китайці?
Голова адміністрації Гонконгу погорів на корупції
Голова Китаю ставиться до Гонконгу м'якше?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...