• Досвід трансплантації органів у Китаї — історія з роману жахів

  • Вівторок, 11 листопада 2014 року
Два хірурги 9 серпня 2013 року проводять хірургічну операцію в Чунціні, що на південному заході Китаю. Пацієнт, який приїхав до Тяньцзіня для трансплантації, протягом лиш одного місяця отримав відповідну печінку і нирку

Два хірурги 9 серпня 2013 року проводять хірургічну операцію в Чунціні, що на південному заході Китаю. Пацієнт, який приїхав до Тяньцзіня для трансплантації, протягом лиш одного місяця отримав відповідну печінку і нирку, повідомляє NTD. Фото: Peter Parks/AFP/Getty Images

Пацієнт, який приїхав із Тайваню, отримав у лікарні одного з міст на півночі Китаю відповідну печінку і нирку протягом лиш одного місяця, повідомляє у своєму ексклюзивному інтерв'ю за 30 жовтня нью-йоркська китайськомовна телекомпанія NTD.

Дуже короткий час очікування на трансплантати зробив Китай найпопулярнішою країною для трансплантаційного туризму. Пацієнти з інших країн їдуть до Китаю для проведення операції з пересадки органів. За даними Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США за березень, середній час очікування для пацієнта у США, щоб отримати відповідну нирку, становить чотири-п'ять років.

Пацієнт із Тайваню з цирозом поїхав до КНР за туристичною візою і у вересні 2012 року прибув до Тяньцзіньської першої центральної лікарні.

За словами члена сім'ї пацієнта, який не хоче називати свого імені, пересадити два органи насправді порекомендував хірург.

«Спочатку ми планували здійснити пересадку печінки. Але хірург порадив нам трансплантувати відразу і печінку, і нирку, щоб не робити пересадку нирки в майбутньому», — розповів член родини.

Така маркетингова пропозиція пересадити більше органів є «анекдотичною», і одночасна наявність відповідних печінки і нирки в Тайвані неможлива, говориться в повідомленні NTD.

Але в цьому випадку знайти джерело відповідних органів узагалі не становило проблеми, адже в межах одного місяця лікарня проінформувала пацієнта, що обидва відповідних органи знайдені.

Пацієнту і його родині майже не надали інформації про джерела органів, про які розповів член родини: «Я навіть не знаю, який був рівень відповідності [цих органів]», — сказав він.

Член сім'ї зазначив, що для операцій із трансплантації, які проводяться іноземним пацієнтам, на 10-му поверсі лікарні спеціально було створено особливе відділення, охорона в якому є надзвичайно суворою.

Всього поїздка в материковий Китай із метою пересадки органів тривала три місяці і коштувала пацієнту і його родині близько $500 тисяч. Але пацієнт заразився інфекцією, і в нього стався інсульт, тому він залишився лежати в лікарні, повідомляє сім'я.

Термін очікування в один місяць, як було в цьому випадку, в тій лікарні не вважається швидким, адже, за словами члена родини, інший пацієнт отримав орган протягом одного тижня.

Про подібно короткі періоди очікування трансплантатів повідомляють і китайські державні ЗМІ. Пацієнтка із сечокрів’ям Сюе Яньлінь у грудні 2004 року отримала в лікарні Хайдянь Пекіна дві нирки за 48 годин, повідомило державне видання Beijing Times.

Сюе поклали до лікарні 19 грудня 2004 року, і всього тільки дев'ять днів по тому лікарня проінформувала її, що відповідна нирка знайдена. Їй зробили операцію із пересадки, яку провів доктор Хань Сю-у ввечері 28 грудня.

У день операції Сюе неодноразово повторювала: «Як же може бути, щоб було так швидко? Я ще не готова», — розповів чоловік Сюе в інтерв'ю журналу South, який спонсорує Гуандунський провінційний комітет Комуністичної партії Китаю.

Перша трансплантація виявилася невдалою через відторгнення органу в пацієнтки. Сюе сказали, що 30 грудня буде проведена ще одна операція із пересадки нирки, оскільки знайдене нове джерело, але та операція теж не вдалася. 30 січня 2005 року Сюе померла.

Після того як у 1999 році почалося переслідування духовного вчення Фалуньгун, кількість операцій із трансплантації в Китаї різко зросла. Китай зараз посідає друге місце після США за кількістю трансплантацій.

Президент Третьої філії лікарні Університету Сунь Ятсена, Чень Гуйхуа, є фахівцем і з пересадки печінки. У 2005 році він провів 246 операцій із пересадки печінки, що становило одну третину від кількості операцій, проведених у Китаї за попередні 12 років, повідомив журнал South.

Китай ніколи повною мірою не розкривав інформацію про джерела органів, що зробили можливим бум трансплантаційного туризму. В листопаді 2012 року заступник міністра охорони здоров'я Китаю Хуан Цзєфу сказав китайській пресі, що трансплантаційна галузь у Китаї вже давно існує завдяки страченим ув'язненим.

За словами Хуана, сфера донорства в Китаї перебуває в стихійному стані, процвітає незаконна торгівля органами і трансплантаційний туризм.

Кілька міжнародних розслідувань і повідомлень в останні роки вказали на те, що в Китаї немає достатньої кількості засуджених до страти ув'язнених, аби забезпечити необхідну кількість органів. Як свідчать повідомлення, велика недостача компенсується за рахунок примусового видаляння органів у живих в'язнів совісті в Китаї.

ФДэвид Мэйтас, международный адвокат по правам человека, который является соавтором отчёта «Кровавая жатва: Исправленный отчёт о проверке утверждений об извлечении органов у последователей Фалуньгун в Китае», Сан-Франциско, 29 июля 2014 года

Девід Мейтас, міжнародний адвокат із прав людини, який є співавтором звіту «Криваві врожай: Виправлений звіт щодо перевірки тверджень про видаляння органів у послідовників Фалуньгун у Китаї», Сан-Франциско 29 липня 2014 року. Фото: Стів Іспас/Велика Епоха

Фундаментальне розслідування провели колишній держсекретар Канади Девід Кілгур і канадський адвокат-правозахисник Девід Мейтас. Результати вони виклали у звіті, а пізніше книзі «Кривавий врожай». Кілгур і Мейтас дійшли висновку, що у 2000—2005 роках найбільш вірогідним джерелом органів для 41 500 операцій із трансплантації були затримані послідовники Фалуньгун

Після семирічного розслідування журналіст та експерт із Китаю з багаторічним досвідом Ітен Гутманн опублікував книгу «Бійня: Масові вбивства, видаляння органів і секретне вирішення Китаєм своєї дисидентської проблеми». У книзі наводяться інтерв'ю з послідовниками Фалуньгун, які пережили трудові табори китайського режиму, й інші докази, що малюють повнішу картину насильницького видаляння органів у Китаї.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Європарламент засудив насильницьке вилучення органів у Китаї
Китайський посадовець виправдовує видалення органів у в’язнів
Китайський режим покриває видалення органів у в’язнів — дослідники
За розслідування про видалення органів дали нагороду
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...