• Під парасолькою: добірка фото гонконзького руху «Займемо центр»

  • Понеділок, 10 листопада 2014 року
  
Ось уже більше місяця фотограф «Великої Епохи» Бен Частін посилено працює на вулицях Гонконгу.

З надійною камерою в руці Бен знімає як яскраві, так і повсякденні кадри, намагаючись якомога точніше задокументувати історію громадянського руху за демократію.

Бен Частін (в окулярах, касці, жилеті безпеки) під час протистояння між поліцією і демонстрантами 6 листопада 2014 року

Бен Частін (в окулярах, касці, жилеті безпеки) під час протистояння між поліцією і демонстрантами 6 листопада 2014 року. Фото: China Uncensored/Facebook.com

Бен був у гущі подій у Центральному районі у третій тиждень продемократичних демонстрацій, які перейшли 28 вересня в насильство, коли поліція в Адміралтействі запустила в мирних беззбройних студентів і громадян 87 залпів сльозогінного газу.

Досвітні години 16 і 17 жовтня були ще жорстокішими, оскільки гонконзькі поліцейські припинили захищати жителів Гонконгу і замість цього стали майже довільно застосовувати кийки і балончики із перцевим аерозолем.

Коли Бен перебував у Монг Коці, він використовував свою пляшку з водою, щоб допомогти людям змити перцевий аерозоль, яким обстрілювали натовп.

До кінця ранкового жорстокого нападу поліції Бен зрозумів, що він щойно став прямим свідком того, як сильно «гонконгці люблять свою країну і дбають один про одного».

«Навіть демонстрант сьогодні мені сказав, що він печеться про поліцію і бажає їм зупинитися, адже вони всі жителі однієї країни», — зауважив Бен.

«Між гонконгцями тут існує певний зв'язок, який я ніколи не бачив і не відчував більше ніде», — сказав він.

Коли наступного тижня все заспокоїлося, в Бена стали виходити знімки менш напружені, але не менш приголомшливі.

Одного разу, побачивши жінку, яка вимітала недокурки і сміття, що застрягло між цеглинами на вулиці, Бен запитав її, чому вона відчула необхідним так ретельно прибирати.

«Тому що я люблю свою країну і хочу переконатися, що про неї дбають», — відповіла вона.

«Сльози навернулися мені на очі», — згадує Бен.

Після того як руху «Займемо центр» виповнився один місяць, Бен склав цю добірку фотографій і додав трохи музики групи Beta Sun, у якій він грає, аби показати, що означає — «жити під парасолькою».


Читайте також:
Голова Китаю не дав вчинити в Гонконзі криваву бойню
Що цікаво знати про гонконзький рух «Займемо центр»
Якою бачать революцію у Гонконзі китайці?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...