• У Китаї стався обвал галузі приватного кредитування

  • Середа, 19 листопада 2014 року
Обвал приватного кредитування, економіка Китаю, китайська економіка

Фото: AFP Photo/Patrick Lin

В останні місяці у Китаї почастішали випадки, коли власники приватних фінансових компаній зникали, не погасивши борги. Широке поширення цього явища в південній та західній частині Китаю показує, що відбувається обвал неурядового кредитування, повідомляє китайська преса.

Наприкінці жовтня управління поліції Сіаня, адміністративного центру північно-західної китайської провінції Шеньсі, отримало понад 100 заяв від інвесторів компанії Shaanxi Shihe Investment Ltd., які скаржилися, що їм не виплатили належні відсотки і що забрати вкладений ними капітал вони теж не змогли.

Власник цієї інвестиційної компанії Чжан Чао зник минулого місяця. Закрився не тільки головний офіс компанії у Шеньсі, але і її філії по всій країні — в Шеньчжені, Ланьчжоу, Цінхаї, Цзінані, Ченду і Сяньяні, повідомляє China Business, одна з найбільш популярних у Китаї фінансових газет.

Обсяг інвестицій, втрачених приватними вкладниками в Shihe Investment, коливається від кількох тисяч до мільйона доларів, пише China Business. Поліція досі підраховує кількість жертв і загальну суму вкладів.

Деякі інвестори твердять, що отримали звітні документи від співробітника компанії, згідно з якими близько 1300 інвесторів вклали понад 260 млн юанів ($42,5 млн), ідеться у повідомленні.

Власника компанії Чжан Чао наразі розшукує поліція. Востаннє Чжан з'явився у вересні, коли пообіцяв інвесторам, що капітал і відсотки будуть їм забезпечені. Він заявив, що у компанії є мета котируватися на біржі у 2015 році.

5 листопада сотні жертв протестували перед будівлею уряду провінції Шеньсі, вимагаючи заарештувати Чжана і повернути їхні гроші.

Пані Чжао, одна з жертв-протестувальників, у телефонному інтерв'ю «Великій Епосі» заявила, що один із вкладників через фінансовий тиск наклав на себе руки, а інший, дізнавшись, що власник зник, помер від серцевого нападу.

«За один день ми втратили все, — розповіла Чжао. — Стільки людей не може вночі спокійно спати, їхнє життя стало таким важким. Деякі сім'ї розорилися, а деякі старі люди, не витримавши удару, потрапили до лікарні».

Компанія Shaanxi Shihe Investment має 1 млрд юанів (163 млн доларів) в активах, інвестованих у понад 40 галузей, такі як: супермаркети, нерухомість, швидка доставка тощо.

До цих подій у Шеньсі в південно-західній китайській провінції Сичуань зникли власники низки інвестиційних компаній, залишивши неоплачені з липня борги вкладникам, пише China Business.

За останні кілька місяців безслідно зникли власники чотирьох інвестиційних компаній, а один власник, який нібито був пов'язаний із великими боргами компанії, вчинив самогубство. Багато інших компаній в інвестиційній галузі у провінції Сичуань теж переживають серйозні фінансові проблеми.

«Із проблемами зіткнулися майже 100 компаній з управління фінансами, і їхня кількість і далі зростає», — сказав China Business Ян Сяобін, генеральний менеджер мікрофінансової компанії, що працює у Високотехнологічній зоні Ченду (Chengdu Hi-tech Zone — індустріальний район, де багато компаній працює над розвитком нових технологій) у провінції Сичуань.

«Оскільки більшість із цих фінансових компаній були створені в останні три роки, а період реалізації проекту становить 1—2 роки, до кінця цього року затримка виплат сягне піку, — каже Ян. — З'явиться більше проектів із фінансовими проблемами. Такий стан, імовірно, триватиме до 2015 року, і в 70—80% компаній будуть складнощі з подоланням депресії».

Багато фінансових компаній у провінції Сичуань припинили пропонувати будь-які нові інвестиційні проекти, йдеться в повідомленні.

Майже 4000 нових фінансових компаній у провінції Сичуань були створені у другій половині 2013 року.

Багато компаній пропонували високі відсоткові ставки, аби залучити інвесторів, і велика частина цих інвестицій була вкладена у сферу нерухомості. Після цього в минулому році різко сповільнилося зростання на ринку нерухомості, що викликало серйозні фінансові проблеми, йдеться в повідомленні.

Ян зазначив, що в нерухомість було вкладено імовірно 80% капіталу, наданого у кредит приватними компаніями. Слідом за уповільненням у секторі нерухомості фінансові компанії почали відчувати проблеми з виплатою обіцяних високих відсоткових ставок.

Лу Чень, Велика Епоха

Репортаж: Вань Фан.


Читайте також:
Розвінчування міфів про Китай: міф №1
Економіка Гонконгу зростає зі швидкістю равлика із 1997 року (частина 1) 
Подробиці про борговий пузир Китаю
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...