ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Які наслідки вибуху хімічного складу в Китаї

Велика Епоха

#img_center_nostream#На місці, де колись був хімічний склад у китайському портовому місті Тяньцзіні, утворився великий кратер. Про це стало відомо завдяки відеозапису, зробленому з дрона.

Кратер утворився в результаті двох великих вибухів, що сталися 12 серпня 2015 року і повністю знищили склад. Внаслідок вибухів загинуло більше 160 чоловік, і багато було поранено. Серед загиблих — 95 рятувальників пожежної служби.

Розмір кратера дає уявлення про потужність вибухів, які сталися з причин загоряння тисяч тонн небезпечних хімікатів.

Більш детальну інформацію було викладено в доповіді BBC, яка вийшла незабаром після катастрофи.

У числі 12 осіб, заарештованих за вибухи, опинилися і власники Rui Hai International Logistics. За повідомленням АВС, вони зізналися в ефірі китайського державного телебачення у використанні зв'язків, щоб убезпечити себе.

Компанія Rui Hai International Logistics, як стверджується, є експертом у роботі з небезпечними матеріалами.

Їхній хімічний склад був розташований за 600 метрів від житлових будинків, тоді як, згідно з нормативами, подібні будинки мають розташовуватися не менше ніж за кілометр від них.

Як повідомляє АВС, події такого роду — не рідкість у Китаї, а відбуваються вони через недбале дотримання правил техніки безпеки, що, в свою чергу, пов'язано з корупцією чиновників.

Політика цензури

«Репортери без кордонів» піддали критиці панівну китайську компартію за цензуру інформації та контроль звітів про катастрофу. Аналогічно панівний режим вчинив у 2008 році, коли відбувся землетрус у місті Сичуані, і влада вибрала політику цензури та репресій.

Канал China Uncensored's випустив відеоролик, що розповідає про вибух у Тяньцзіні і подальше висвітлення події державними ЗМІ.

Дивіться також фотографії, які показують зворотну сторону китайського «економічного дива».

Незважаючи на те, що стан екології в Україні може бути кращим, у країні також є чимало екологічних проблем. Наприклад, через те, що в країні мало хто поділяє сміття і на державному рівні це питання не вирішене, з року в рік зростають сміттєві звалища і полігони.

«Велика Епоха» розробила мапу, яка стимулює розділяти відходи, а також мапу, яка показує наслідки того, що сміття не розділяється, — сміттєві звалища в Києві та області.