ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Київській області відкрили найбільший у країні біогазовий завод

Велика Епоха

Під Києвом відкрився біогазовий завод. Він дозволить утилізувати органічні відходи, опалювати соціальні об'єкти селища і теплиці, а також отримувати екологічно чисте добриво для сільського господарства. Про це повідомила Київська обладміністрація.

#img_center_nostream#У смт. Рокитне відкрилася перша черга біогазового комплексу, але навіть ця установка є найпотужнішою біогазовою установкою в Україні та однією з найбільших у країнах Східної Європи. Одержуваної електроенергії цієї установки достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків.

#img_center_nostream#Установка для отримання біогазу працює на жомі, кукурудзяному силосі, сорго і відходах органіки. Після когенерації газ, що виділився в результаті хімічної реакції, перетворять на електричну енергію, яка надійде в загальнодержавну мережу по «зеленому тарифу». З 44 млн м³ газу, які планують виробляти, отримають 19 мегаватів електроенергії та стільки ж теплової.

#img_center_nostream#Крім біогазу, залишається дефекат. Це екологічно чисте добриво, в якому міститься кальцій, фосфор та азот у рідкій і твердій фракції. Це добриво можна використовувати в сільському господарстві, і тоді витрати на мінеральні добрива в сільському господарстві значно знизяться.

Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії із біогазу були залучені кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій у будівництво становила 280 млн грн.

#img_center_nostream#Перероблення органічних відходів є не тільки завданням окремо взятого заводу і держави або Євросоюзу. Кожен із жителів міста може зробити свій внесок у вирішення цієї проблеми. Оскільки проблему не вирішено на державному рівні, як, наприклад, у Швеції, можна утилізувати харчові відходи в домашніх умовах. На сайті президента можна підписати петицію про прийняття закону, який передбачає роздільний збір сміття. Інші відходи можна здавати в місця, зазначені на інтерактивній мапі.

Поділіться цією новиною, щоб більше людей допомогли зробити місто і країну чистими.