ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці хочуть штрафувати людей за викинуте сміття

Велика Епоха

Про те, що багатьох хвилює проблема сміття в Україні, свідчить кількість підписів під петицією президенту. За півтора місяця створену 29 серпня петицію підписали вже понад 26 тисяч осіб.

#img_center_nostream#Щоб вирішити цю проблему петиціонери пропонують скористатися досвідом Сінгапуру й узаконити штрафи за викинуте на вулиці сміття. Щодо багатьох речей у цьому острівному місті-державі діють дуже суворі закони. Якщо людину вперше звинуватили в тому, що вона викинула сміття, то стягується штраф до $1000. Другий раз це вже $5000 та покарання: громадські роботи або відвідування лекцій про шкоду сміття. Втретє злочинця можуть зобов'язати носити знак, на якому написано: «Я — бидло, що смітить».

Сміття стало великою проблемою для Києва та інших міст країни. Сміття скрізь — його викидають із вікон будинків, воно валяється біля сміттєвих баків і смердить у літній період часу. Сміття в підземних переходах, на зупинках, у парках, біля річок та особливо багато його в місцях великого скупчення народу під час свят. Ростуть у розмірах і сміттєві звалища в межах Києва, наприклад, сміттєвий полігон №6.
У коментарях на сторінці «Вікімапія» про цей полігон користувачі пишуть, що за останні роки він постійно зростає в об'ємі.

Щоб допомогти позбавити місто від сміття, крім зазначеної вище петиції, можна підписати ще одну: яка спонукає владу прийняти закон про роздільний збір сміття в Україні.

#img_center_nostream#Для того, щоб проголосувати за одну з цих петицій на сайті президента, потрібно спочатку зареєструватися, заповнивши спеціальну форму (див. зображення 1 вище). На вашу адресу електронної пошти потім прийде лист. Усередині нього буде посилання, по якому потрібно перейти, щоб підтвердити реєстрацію. Після цього вам потрібно буде авторизуватися (див. зображення 2), перейти на сторінку однієї з цих двох петицій й проголосувати.

#img_center_nostream#Видання «Велика епоха» також створило інтерактивну мапу, яка стимулює розділяти відходи та показує, куди можна віднести різні їх види.
Якщо говорити про рекламне «сміття», існує ініціатива «Чистий стовп», в якій кожен охочий може взяти участь.

Поділіться цією статтею, щоб підказати вашим друзям, як вирішити проблему зі сміттям у місті.