• Чи розділятимуть в Україні відходи

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 8 листопада 2015 року

На сайті президента створено петицію, під якою йде збір підписів за те, щоб в Україні прийняли закон про роздільний збір побутових відходів. Вона набрала вже більше тисячі підписів.

Автором петиції, поданої 14 вересня цього року, є засновник еко-проекту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська. Основна мета цього проекту — створення культури роздільного збору сміття в Україні.

Сьогодні тільки в Києві щомісяця виробляється близько 100 тисяч тонн твердих побутових відходів, з яких лише мала частина — 3% — йде на перероблення. Решта сміття вивозиться на полігони та стихійні звалища, які забруднюють ґрунт і руйнують екосистему.

Вирішення цієї проблеми — прийняття Закону про роздільний збір відходів, що дозволить ввести в Україні європейську систему управління відходами, яка передбачає:

• Створення умов для сортування сміття, а саме: встановлення спеціальних контейнерів на вулицях і в кожному дворі, на територіях освітніх і громадських закладів.

• Створення умов для перероблювання відходів в межах кожного міста та області України (впровадження заохочувальних пільг для місцевих підприємців).

• Розширення відповідальності виробників тари та упаковування — основних забруднювачів.

• Покарання та штрафи за невиконання норм Закону (для юридичних і фізичних осіб).

• Організацію просвітницької діяльності серед населення.

На 8 жовтня петиція набрала 1405 підписів із 25 тисяч необхідних. Якщо за 68 днів петиція набере потрібну кількість голосів, президент повинен буде її розглянути.

Все, що для цього потрібно, — зареєструватися, заповнивши спеціальну форму, в якій вказується ПІБ і ваша адреса електронної пошти. На вашу адресу прийде лист від сервісу, який слід підтвердити, після чого вам потрібно буде залогінитись, перейти на сторінку петиції (див. посилання в 1 абзаці цієї статті) і проголосувати.

Нагадаємо: 28 серпня цього року президент України Петро Порошенко затвердив порядок розгляду електронних петицій. Відразу після цього був запущений відповідний сервіс онлайн-петицій.

Відповідно до наказу на розгляд президента будуть подаватися електронні петиції, за які віддали голоси не менше 25 000 громадян протягом не більше 3 місяців із дня публікації. Не пізніше 10 робочих днів з дня публікації інформації адміністрація президента України зобов'язана розглянути це суспільне звернення.

Після того як президент прийме рішення — підтримати або не підтримати ту чи іншу петицію, — на його сайті буде розміщено відповідне повідомлення.

Видання «Велика Епоха» у вересні 2015 року створило інтерактивну мапу «Куди в Києві здати відходи». На мапі вказані точки збору різних видів відходів по всьому місту. Мапа допоможе всім небайдужим до чистоти та екології міста зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища від забруднення.

Пропонуємо вам поділитися цією новиною, щоб більше людей допомогли зробити місто та країну чистими (натисніть кнопки соцмереж під мапою).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...