ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено пристрій, що виробляє біогаз із органічних відходів

Велика Епоха

#img_center_nostream#Ізраїльська компанія HomeBioGas винайшла установку для виробництва біопалива з харчових відходів. Установка працює без електрики, дозволяє заощадити газ для приготування їжі, а також вирішує проблему накопичення відходів.

Переваги установки:

— Заощаджує газ;

— Виробляє рідину, яка може використовуватися як добриво городів та садів;

— Запатентована система тиску газу забезпечує його стиснення.

Недоліки:

— Установка має великі габарити;

— Згідно з документацією компанії, її можна розмістити тільки на вулиці;

— Прилад не може працювати в країнах з холодною зимою, таких як Україна (хіба що якщо стоятиме в теплиці). Але представник HomeBioGas у відповіді на лист журналіста «Великої Епохи» зазначив, що вони працюють над створенням пристроїв для більш холодного клімату, а поки прилади працюють тільки за температури не нижче 17°С.

Керівництво компанії отримало замовлення від різних дистриб'юторів багатьох країн, таких як Австралія, Нігерія і Коста-Ріка, каже співробітник компанії Амі Амір. Близько 70 країн зацікавлені в придбанні установок, пише сайт israel21c.org.

Такий прилад виробляє паливо для приготування їжі та освітлення житла. Речовину, що залишилася після процесу бродіння, можна використовувати як добриво для садів та городів.

Як повідомляється на сайті виробника, винахід дозволить знизити кількість забруднювальних речовин, що надходять у ґрунтові води, а також зменшити кількість викидів в атмосферу метану, який виробляють органічні відходи на звалищах сміття. Екологи вважають, що виділення в атмосферу метану призводить до глобального потепління.

#img_center_nostream#

Принцип роботи

У пристрій до суміші води та харчових відходів додаються бактерії, потім починається процес ферментації, який в результаті створює метан. Як тільки процес почався, бактерії починають швидко розмножуватися.

Пристрій може переробляти щодня 6 літрів харчових відходів або 18 літрів гною, і цього буде достатньо, щоб три рази приготувати їжу на сім'ю, а також виробити 10 літрів рідкого добрива. Один літр (дм3) харчових відходів, за інформацією сайту homebiogas.com, дасть 0,2 м3 газу, чого вистачить для приготування їжі на сильному вогні протягом однієї години. При цьому бак для зберігання газу може вміщати в собі максимум 0,4 м3.

Керівництво HomeBioGas сподівається, що цей винахід врятує багато життів в сільських районах усього світу, де дим від приготування на відкритому вогні викликає важкі респіраторні захворювання.

Генеральний секретар ООН схвалив пристрій після перевірки експлуатації.

Будова пристрою

На сайті компанії показано будову установки. Вона має подрібнювач для харчових відходів, раковину і кран для миття посуду. Біофільтр затримує запахи, а хлорований фільтр усуває патогенні мікроорганізми у вироблених добривах.

Вага: менше ніж 35 кг.

Розміри: 127x165x100 см.

Номінальний тиск газу: 15 мілібар.

#img_center_nostream#

Як отримати:

Щоб придбати пристрій, або поставити щодо нього питання, можна відправити повідомлення на [email protected], чи заповнити форму звернення на сторінці сайту виробника.

Вартість: $945 (обмежена кількість), звичайна ціна — $1500.

Про альтернативний та безкоштовний спосіб перероблення харчових відходів у добриво («два відра») розповіла Маріанна Бойко, автор ініціативи «104 дні без поліетилену».

Якщо ви знаєте інші способи перероблення органічних відходів або маєте досвід використання подібних пристроїв, поділіться своїми знаннями в коментарях.

#img_center_nostream#

Відходи

Окрім того, що харчові відходи, якщо їх викидають у загальний смітник, виділяють газ метан, вони також будуть поширювати смердючий запах на сміттєвих звалищах країни. Ще більш важливо розділяти інші види відходів, адже звалища сміття по всій країні щорічно збільшуються в розмірах, а токсичні речовини, що виділяються відходами, отруюють воду і їжу, які ми потім вживаємо.

«Велика Епоха» розробила інтерактивну карту точок, куди в Києві можна здавати різні види відходів.