ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені виявили у звичайному домашньому пилу близько 9000 різних видів мікробів

Велика Епоха

У звичайному домашньому пилу можуть ховатися близько 9000 різних видів мікробів, у тому числі грибки та бактерії. Такі результати дослідження вчених з Колорадо, яке стало частиною проекту «Жива природа в наших будинках».

#img_center_nostream#Учені проаналізували зразки пилу з 1200 будинків. Всі зразки пилу прислали зі своїх будинків добровольці з різних міст США. Пил збирався з притвору двері: саме це місце залишається непоміченим навіть після прибирання. Склад саме такого пилу і цікавив дослідників.

Провівши генетичний аналіз, вчені виявили у звичайному домашньому пилу близько 9000 різних видів мікробів: 7000 різновидів бактерій і 2000 різних грибків. Серед грибків виявилися й добре відомі: пеніцил, фузаріум, аспергіл і альтернарія.

Як показують результати, залежно від того, де розташований будинок, хто в ньому живе і чи є в будинку тварини, будуть відрізнятися й види бактерій і грибків: «Велика частина виявлених грибків потрапила в будинок зовні. Вони потрапляють в будинок на одязі, через відкриті двері та вікна. Тому найкращим індикатором того, які види грибків у вас мешкають, є географічне розташування будинку», — зазначає керівник дослідження Ной Фірер.

Також дослідники виявили, що деякі види бактерій частіше зустрічалися в будинках, де живуть тільки жінки, а деякі там, де живуть лише чоловіки.

Але найбільша чисельність і різноманітність бактерій зустрічалася в будинках, де утримували домашніх тварин: «Коли ви заводите кішку або собаку, ви також впливаєте на те, які бактерії з’являються у вас вдома. Було дивно виявити, що це має настільки великий вплив, набагато більший за географічне розташування будинку або його дизайн, наприклад», — говорять учені.

#img_center_nostream#І, хоча в дослідженні аналізувався склад пилу в будинках американців, отримані висновки будуть справедливі і для інших частин світу.

А тих, кого налякали результати цього дослідження, фахівці заспокоюють: не варто хвилюватися через наявність мікробів у будинку. Жити в оточенні мікробів безпечно, адже вони є всюди й більшість із них абсолютно нешкідливі.